Stowarzyszenie Nasze Warszewo ma 10 lat

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Stowarzyszenie Nasze Warszewo ma 10 lat

Postprzez jozef » 28 sie 2012, o 20:34

Stowarzyszenie Nasze Warszewo ma już 10 lat

Mało kto wie że Stowarzyszenie Nasze Warszewo powstało w sposób można powiedzieć rodzinny.
Pomysłodawcą pomysłu był Andrzej Posłuszny małżonek Danuty Posłusznej.
To z jej inicjatywy i zaangażowania i pierwszych kroków mających na celu wdrożenie w życie pomysłu małżonka ,szukała wsparcia pośród mieszkających na Warszewie ludzi.
Nie była to rzecz na pozór łatwa . Trzeba było znaleźć osoby wielce zaangażowane aby można było zarejestrować statutową działalność Stowarzyszenia . Małymi kroczkami można powiedzieć raczkując to się udało.
Przez te wszystkie lata a nie były łatwe, Stowarzyszenie Nasze Warszewo odniosło wiele sukcesów . Motorem napędowym jest tu niewiele osób, takie jak Elżbieta Trzcińska, Wojciech Zbaraszewski ,Radosław Porwich, Danuta Posłuszna i wiele osób które się angażują w działalność Stowarzyszenia a które stoją jakby z boku zasługują na miano najwyższej rangi działaczy.
Przedstawianie Warszewa jako dzielnicy miasta Szczecina w sposób jaki nie przedstawia żadna z dzielnic miasta zasługuje na pełne uznanie.
Stowarzyszenie Nasze Warszewo jest zawsze tam gdzie jest jakaś inicjatywa, wspiera każdy pomysł i stara się go wdrożyć w życie. Nad Warszewem powiewa flaga tej dzielnicy jedyna taka w Szczecinie
a same Warszewo może się poszczycić swoją 750 letnią historią.
Cykliczne Dni Warszewa to już tradycja która wpisała się w krajobraz tej dzielnicy,
gdzie wszyscy mieszkańcy świetnie się bawią. Stowarzyszenie Nasze Warszewo współpracuje z wszystkimi instytucjami mającymi na celu dobro tej dzielnicy.
Nieodłącznym atrybutem współpracy jest szkoła na Warszewie a grono pedagogów wraz z dyrektorem szkoły są największym świadectwem na poznawanie historii przez młodzież oraz
zaangażowania w imprezy przedstawiające Warszewo na tle miasta Szczecina i świata. Lokal jaki Stowarzyszenie posiada jest wykorzystywane na różne imprezy; począwszy od kultury, wystawy-kiermasze- rekreację- fitness- tańce - siatkówka - sprawność fizyczna – karate- imprezy taneczne i kulturalne to nieodłączny atrybut codziennej działalności Stowarzyszenia.
Organizuje się też wiele imprez w plenerze; wycieczki rowerowe, pięknymi leśnymi szlakami Warszewa, ogniska i pikniki na polanach Warszewskich, przejażdżki dorożkom po Warszewie
kuligi saneczkowe i wiele imprez które nie sposób wyliczyć a dzieje się to wszystko tu na Warszewie w mieście Szczecin.
jozef
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 cze 2009, o 17:04

Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron