Ratujmy SLONIA

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Ratujmy SLONIA

Postprzez maja2308 » 30 gru 2006, o 13:44

W ostatnim weekendowym wydaniu "KURIERA SZCZECINSKIEGO" jest artykul na temat historii rzezby stojacej w centrum Warszewa - SŁONIA.
Niestety jest on w dosc opłakanym stanie - tak wynika z opisu.
Dlatego moją propozycja jest aby wspólnymi siłami uratować ten niewątpliwy symbol WARSZEWA.

Chętnych zapraszam do dyskusji.
maja2308
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 cze 2006, o 18:42
Lokalizacja: Złotowska

Postprzez 2p2s » 30 gru 2006, o 23:45

i mamy przyjść ze szpachelkami i go naprawić? za to musi wziąć się pożądny konserwator który nie odwali tej roboty tak jak ostatnio to ktoś zrobił
2p2s
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 gru 2006, o 18:22
Lokalizacja: Kostrzewskiego

Ratujmy slonia

Postprzez Maja2308 » 31 gru 2006, o 11:12

Nie trzeba przychodzic ze szpachelkami,to sie mija z celem.
Wystarczy chyba zorganizowac sie tak aby zebrac troche kasy,mozna poszukac sponsorow.
Co Szanowni forumowicze na to ?

Mozna po nowym roku zorganizowac spotkanie pod sloniem (dla chetnych) aby podyskutowac na ten temat.
Avatar użytkownika
Maja2308
 

Postprzez Radek » 2 sty 2007, o 00:10

Artykuł z Kuriera już jest na stronie.
Akcja ratowania słonia - jak najbardziej chwalebna. Jednak pierwsze pytanie o plany remontowe należałoby zadać właścicielowi terenu (o ile dobrze pamiętam jest nim ZUK; jeśli się mylę -> RADO OSIEDLOWA popraw). Pomijając dewastację (wynik działań okolicznej latorośli), renowacja, która miała miejsce kilka lat temu w tandetnym wykonaniu (m.in. łuszczący się materiał wypełniający ubytki) powinna zostać powtórzona tym razem przez prawdziwą ekipę konserwatorów a nie murarzy. A może właśnie Rada Osiedlowa ma jakąś dodatkową wiedzę na temat przyszłości słonia? Gdyby co, ja jestem za przywróceniem fontanny :) ... oraz prawidłowej daty!
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15


Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron