Zgłoś problem do MM

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Zgłoś problem do MM

Postprzez an » 4 lip 2007, o 12:11

Dzień dobry. Opisuję wydarzenia z naszej dzielnicy. Korzystając z mozliwości kontaktu z potencjalnymi Czytelnikami na forum, chciałabym zasygnalizować, że czekam na Państwa zgłoszenia, problemy, które należy poruszyć, zwyczajne i te nietypowe, od kłopotu z wywozem śmieci i zarastajacą trawą, po zalewane piwnice. Mogę obiecać, że będę interweniować w Państwa imieniu u władz i zarządców.

Interesują nas także wszelkie imprezy, wydarzenia towarzyskie czy kulturalne, które mają miejsce na Warszewie. Będę oczekiwać maili od Państwa lub informacji na forum o wycieczkach, spotkaniach, rajdach, meczach itp.

Przy okazji informuję, że trwa konkurs ogrodowy. Jeśli jesteś dumny ze swojego ogródka, zgłoś się, zrobimy kilka zdjęć a pod koniec lipca zostaną rozdane atrakcyjne nagrody. :)

Na ostatnich stronach tygodnika zamieszczamy zdjęcia dzieci i pupili. Można je przesyłać mailem na mój adres, z krótkim opisem bohatera fotografii.

Zainteresowała mnie sprawa zbłąkanego lisa, którego także widziałam. Wysłałam już zapytanie do odpowiednich służb. Przynajmniej nie będziemy bezczynni.

Mam nadzieję, że dzięki kontaktowi elektronicznemu uzyskam od Państwa więcej informacji o dzielnicy i będę mogła pomóc w razie potrzeby, ale także uczestniczyc i opisywać wydarzenia z codzienności Warszewa.

Pozdrawiam serdecznie. Anna Maciejewska
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

Postprzez Simon » 4 lip 2007, o 16:18

Raz się na MM zawiodłem i to bardzo... Pracuj mocno to może odbudujesz opinie!
Powodzenia :wink:
Pozdrawiam
Szymon
Avatar użytkownika
Simon
 
Posty: 62
Dołączył(a): 9 sie 2005, o 19:14
Lokalizacja: Dzierżonia

Postprzez an » 4 lip 2007, o 16:48

Nie wiem o jaką sprawę chodzi, więc nie mogę się ustosunkować. Mogę tylko powiedzieć, że ubolewam że się tak stało.

Myślę, że to nie przekreśla współpracy. Głosy za i przeciw w pracy w mediach są na porządku dziennym.
Pozdrawiam i zachęcam też do odwiedzania naszej strony www.mmszczecin.pl
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

Postprzez Lepik'o » 4 lip 2007, o 20:55

Witam !!!

No to pierwszy teścik z załatwiania spraw:

Test nr 1: Jest przejście miedzy ul. Dzierżonia a ul. Duńską dokładniej przejście prawie przez cmentaż chodzi o to że jest tam błoto (ludki sobie brudzą buty i spodnie itp.) i zimą i jesienią ciemno poprostu strach się bać - niebezpiecznie a ludki od i do ałtobusu, kościoła, szkoły itp. tamtendy ganiają może by tam wysypac trochę żużlu lub czegoś podobnego no i zrobić jakieś na słupach lampy (postawić trza słupy) i niech w urzędach się nie tłumaczą że coś się nieda zrobić bo niby będą robić ul. Norweską wiąc zanim ją zrobią niech cosik powstanie tymczasowego a wiadomo że tymczasowość jest najtrwalsza i najsolidniejsza u nas bo jest długo.

A więc 3..2..1..0 START :mrgreen: czekamy na efekty przed sezonem błotnym chodź i tak teraz sporo pada.
Lepik'o
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 22:41
Lokalizacja: prosto z nieba

Postprzez an » 4 lip 2007, o 21:37

Rozumiem, że chodzi o to przejście z górki, które od Duńskiej kończy się zaraz przy przystanku i niedokończonej ulicy oraz gigantycznych krawężników na ścieżce rowerowej (naprzeciwko szkoły).

Uprzejmie informuję, że po długich oczekiwaniach w budżecie miasta są pieniądze na budowę cmentarza, dokladnie lapidarium. Przeznaczono na ten cel 120 tys zł, jednak jak to w życiu bywa nalezy jeszcze wylonić wykonawcę. To wymaga ogłoszenia przetargu i jego rozstrzygnięcia. To może potrwac, tak jak w przypadku modernizacji ulic Poleska-Pozdawilska-Kresowa, wyłonienie wykonawcy trwalo kilka lat (firmy nie spełnialy warunkow umowy). Dlaczego o tym mówię... W przypadku, gdy budowa lapidarium się rozpocznie, zacznie się także porzadkowanie terenu wokół cmentarza. Mają być ławki, lampy itp. cos na kształt parku z lapidarium. Myślę, że wówczas przejście zostanie jakos uporzadkowane i bardziej dostępne, wygodne dla ludzi.

Z tego co się orientuję jest to "dzikie" przejście na skróty. W takim wypadku ZDiTM bedzie tłumaczył, że przeciez można przejść chodnikiem i się nie ubrudzić. Zapytam jednak czy w ogóle istenieje taka możliwośc, zeby tą scieżkę utwardzić i na jakim etapie jest pzretarg na budowę cmentarza. Być może niebawem zaczną się prace i kłopot zniknie.

Odpowiedzi proszę szukać w MM lub jeśli tylko będę mogła odpowiem na forum.
Pozdraiwm i dziekuję za sygnał. O to właśnie chodzi ;)
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

Postprzez Sly » 10 lip 2007, o 14:21

Mam pytanie. Jakim czasopismem jest Moje Miasto? Do mojej skrzynki trafia co trzy lub cztery tygodnie. Czy to jest miesięcznik? Warszewiacy o ile się nie mylę mogą MM znaleść na poczcie przy Słowackiej, której np. ja unikam jak mogę.
Sly
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sty 2007, o 13:39
Lokalizacja: Kostrzewskiego

Postprzez an » 10 lip 2007, o 15:36

To tygodnik ukazujacy się w każdy czwartek w urzędach pocztowych na osiedlu i sklepikach np. ul Sarnia , Szczecińska, Thugutta... W poniedziałki wychodzi wydanie, które rozdawane jest na ulicach Szczecina.

ps Jesli chodzi o lisa, nie ma obaw, jeśli ucieka przed ludźmi wszystko jest w porzadku. Więcej szczegółów w MM. Pozdrawiam
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

Do pani Anny Maciejewskiej

Postprzez as » 10 lip 2007, o 21:07

Proszę o interwencje w sprawie przywrócenie połączenia drogowego Osowa i Warszewa przy Wisniowym Sadzie przy pałcyku księżniczek ( najtańsze rozwiązanie) lub zbudowanie innego połączenia ( ulica andersena dokończenie do miodowej, lub utworzenie zjazdu z duńskiej do ul wszystkich świętych ) . Brak takiego połączenia powoduje że warszewianie i osowianie a także udający się na pogodno głębokie arkońskie przyczyniają się do korkowania skrzyżowania duńska chopina a w/w propozycje mogłyby odciążyć te skrzyżowanie.
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50

Postprzez an » 10 lip 2007, o 23:27

Jeśli chodzi o ulicę Wiśniowy Sad otworzenie jej dla pojazdów jest niemożliwe ze względów technicznych. ZDiTM tłumaczy, że droga nie spełnia wymagań bezpieczeństwa, jest za stroma i nie ma odpowiednich wymiarów. Została otworzona tylko na czas budowy ulicy Duńskiej. Temat poruszany był już na łamach MM.

Jeśli chodzi o inne rozwiązania, które Pan proponuje, zasugeruję je Zarzdąowi, zobaczymy co oni na to.
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

Droga przy Wiśniowym Sadzie jednak kiedyś

Postprzez as » 11 lip 2007, o 07:14

służyła kierowcom o ile pamiętam nie było z przeprawą żadnych problemów( żadnego wypadku) mało tego po postawieniu znaku zakazu był on nagminnie łamany tak ta droga sprzyjała kierowcom że w końcu ZDitm postanowił umiejscowić betonowe przeszkody by zakończyć ruch na zawsze.Zditm jest instytucją mnożącą problemy( są mistrzami w wymyslaniu przeszkód by nic nie robić ) i wydaje mi się że to inne względy zadecydowały o pozbawieniu ruchu na tym odcinku albo właściele posesji przy osiedlu nie życzyli sobie skrótu albo własciele pałacyku ponieważ stan tej drogi jest lepszy niż wielu innych a dowodem na to jest to że gdy była otwarta nie było żadnej kolizji.

Przedstawiam następny problem czyli mijanka autobusów na rostockiej- szczecińskiej tam gdzie srednio co miesiąc są wybijane słupki przez samochody przy przystanku Warszewo-kościół .Nie rozumiem dalczego nie poszerzy się tego miejsca kosztem bezużytecznego terenu przy przystanku by sprawić że skrzyżowanie to stało się bezpieczniejsze a mijanie się z autobusem nie było małym horrorem. Ciekawe jaki problem wymyśli tym razem ZdiTM przeciez już tyle pieniędzy wydało na ciągłe naprawianie ściętych słupków że kazdy logicznie myślący zakład pomyślałby jak temu zaradzić, tymbardziej że rozwiązanie jest proste czyli ścinka terenu za przystankiem i poszerzenie drogi .Pozdrawiam
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50

Postprzez Lepik'o » 11 lip 2007, o 21:18

Oto cytat z tego linku http://www.warszewo.pl/index.php?option ... &Itemid=58 tekst z 2007-02-01 szukaj prawie na samym dole.

"Kilka moich uwag odnośnie przejazdu (obok zameczku) ul. Wiśniowy Sad do ul.Chopina.
1. Z informacji, które uzyskałem głównym powodem zamknięcia wspomnianego przejazdu było to, że ulica przebiega zbyt blisko granicy zameczku. Osoby, które korzystały z tego przejazdu zapewne zauważyły, że murowane ogrodzenie niebezpiecznie dochodzi do drogi. Zgodnie z odpowiednimi przepisami pas drogowy winien być odpowiednio od granicy działki odsunięty. Niestety sprzedając nieruchomość "z zameczkiem" urząd prawdopodobnie nie brał tego pod uwagę. Ponadto, chyba nie stwierdzę nic odkrywczego, że aktualnemu właścicielowi bardziej odpowiada zamknięty przejazd, zwłaszcza przy aktualnym sposobie "wykorzystania zameczku".
2. Uważam, że atualnie najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie ul. Wiśniowy Sad prostu do ul. Wiosny Ludów. Czyli od miejsca gdzie ulica skręca w dół do zameczku należałoby poprowadzić drogę na wprost.
3. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że z tego co wiem odcinek tej nowej drogi nie wymagałby istotnych nakładów na uzbrojenie (odcinek bez kanalizacji).
4. Za pokrętne uważam wyjaśnienia Marty Kwiecień - Zwierzyńskiej z ZDiTM, że drogę zamknięto "ze względu na brak oświetlenia, nieodpowiednie parametry techniczne, na przykład niebezpieczne łuki, strome zjazdy". To dlaczego ktoś z urzędników dopuścił swego czasu możliwość korzystania z tej drogi? Czyżby niedbalstwo urzędnika, który dopuścił możliwość korzystania z tego przejazdu narażano nas - mieszkańców Szczecina na niebezpieczeństwo? Kto się pod tym podpisał? Dlaczego urzędnicy zmarnotrawili nasze pieniądze na wykonanie odcinka drogi, która nie spełnia stosownych parametrów? Pytania można mnożyć
3. Co do stromizm występujących na tym odcinku to uważam, że rację ma Cobi. I nie tylko chodzi o przykład dróg w górach , popatrzmy na tzw. "górny" odcinek naszej szczecińskiej ul. Jagiellońskiej. Zresztą przykłady można mnożyć .
4. Wiem również, że były skargi osób, które mają garaże na odcinku zameczek - Chopina o występującym dużym natężeniu ruchu z uwagi na ten właśnie przejazd. To samo zapewne dotyczy osób mających domki przy ul.Wiśniowy Sad. Jest to pewnie dla nich zbyt dokuczliwe.
5. Może wartym rozważenia byłoby zainicjowanie działań zmierzających do wykonania w tym miejscu przejazdu? Może spróbujmy się skrzyknąć i zadziałać?"
Lepik'o
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 22:41
Lokalizacja: prosto z nieba

Re: Droga przy Wiśniowym Sadzie jednak kiedyś

Postprzez an » 11 lip 2007, o 23:02

as napisał(a):Przedstawiam następny problem czyli mijanka autobusów na rostockiej- szczecińskiej tam gdzie srednio co miesiąc są wybijane słupki przez samochody przy przystanku Warszewo-kościół .Nie rozumiem dalczego nie poszerzy się tego miejsca kosztem bezużytecznego terenu przy przystanku by sprawić że skrzyżowanie to stało się bezpieczniejsze a mijanie się z autobusem nie było małym horrorem. Ciekawe jaki problem wymyśli tym razem ZdiTM przeciez już tyle pieniędzy wydało na ciągłe naprawianie ściętych słupków że kazdy logicznie myślący zakład pomyślałby jak temu zaradzić, tymbardziej że rozwiązanie jest proste czyli ścinka terenu za przystankiem i poszerzenie drogi .Pozdrawiam


oto coś na ten temat:
Warszewo. Często dochodzi do stłuczek i groźnych wypadków
Jest za ciasno
autor: Anna Maciejewska
dodano: 12.01.07
tagi: Północ | kierowcy | wypadki | niebezpieczeństwo

Kierowcy nie mieszczą się w ostrym zakręcie i uderzają w słupki oddzielające ulicę od chodnika.


Poważny problem pojawia się także wówczas, kiedy trzeba ominąć autobus, którego przystanek znajduje się zaraz za feralnym zakrętem.

– Za każdym razem jestem zmuszony do przekroczenia osi jezdni – mówi kierowca autobusu linii 57. – Po prostu nie ma innej możliwości, żeby się zmieścić. Jeśli z przeciwka jedzie auto, musi mi ustąpić pierwszeństwa. Na zakręcie pojazdy niszczą nie tylko ogrodzenie, ale zahaczają również o schody domu na rogu Szczecińskiej.

– To stary problem, którego nikt nie chce nam pomóc rozwiązać – mówi mieszkający w budynku Grzegorz Kowalski. – Prosiliśmy o poszerzenie zakrętu jeszcze w czasie jego budowy, ale nic to nie dało.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogranicza się jedynie do wymiany zgiętych słupków.

– Przychodzi zima, robi się ślisko – mówi Małgorzata Kusa z Warszewa. – Na naszej dzielnicy temperatura jest zawsze trochę niższa niż w centrum, kierowcy mogą być zaskoczeni oblodzeniem w tym miejscu. O wypadek nietrudno, a przecież można zmniejszyć chodnik i złagodzić łuk.

Jak ustaliliśmy kierowcy nie mogą liczyć na przebudowę skrzyżowania.

– Kierujący powinni stosować się do obowiązującej organizacji ruchu – podkreśla Marta Kwiecień–Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. – Na skrzyżowaniu Rostockiej i Szczecińskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Zniszczone słupki łańcuchowe wymienimy na początku roku.
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

ten rzecznik Zditm to paranoja kto ją wymyślił czy ona jest

Postprzez as » 12 lip 2007, o 06:28

prawdziwa .Jezeli chodzi o pożądany skrót osowo-warszewo przy pałacyku to ma wymówkę że droga nie spełnia zasad bezpieczeństwa chociaż nie zanotowano tam jakiegokolwiek incydentu drogowego gdy było to czynne . Natomiast gdy chodzi o skrzyżowanie szczecińska - rostocka gdzie wiecznie dochodzi do wypadków i kierowcy autobusów muszą łamać przepisy ruchu drogowego by wykręcić pani rzecznik mówi jakieś ble ble ble nie na temat. Może MM zmusi rzecznika do wizji lokalnej podczas przeprawy autobusów przez skrzyżowanie by był w temacie bo jak na razie jej rady są bez sensu, albo dać jej autobus niech wykręci nie łamiąc przepisów. Z praktyki wiem że kierowcy autobusów w tym miejscu jadą 20 km/h i nic to nie daje muszą przekraczać linię bo maja za mało miejsca. Pani rzecznik jest po to by bronić ZDitm przed jakąkolwiek pracą, do tego sprowadza sie jej rola.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2007 10:14 ]
początkowo miała byc przejezdna do końca czerwca mamy lipiec a końca prac nie widać. Prosze o ustalenie daty końcowaej remontu tej ulicy.
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50

Re: ten rzecznik Zditm to paranoja kto ją wymyślił czy ona j

Postprzez an » 12 lip 2007, o 23:23

[quote="as"] Może MM zmusi rzecznika do wizji lokalnej podczas przeprawy autobusów przez skrzyżowanie by był w temacie

Myślę, że można to zrobić w ramach patrolu MM i TV 7, nagrac film jak nijaja sie autobusy i pokazac w ZDiTM... i tak się moga bronic ale zawsze to konfrontacja i kompromitacja tak jak podczas pierwszego patrolu o słupie przy sciezce rowerowej... chyba nie wiedza ile to jest metr :)

http://www.mmszczecin.pl/app/news?newsI ... nterwencje
an
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 11:49

w sprawie ulicy bandueskiegp

Postprzez as » 13 lip 2007, o 07:19

prosze redakcję MM o ustalenie daty końcowej remontu ulicy bandurskiego od kiedy bedzie przejezdna .Remont rozpoczął się od kwietnia i miał trwać do czerwca.
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50

Następna strona

Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron