Pętla dla autobusu na Podbórzańską w miejscu przyszłej drogi

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Pętla dla autobusu na Podbórzańską w miejscu przyszłej drogi

Postprzez as » 22 sie 2007, o 08:51

Skoro są trudności z petlą na śródleśnej bo wycinka bo zieleń i jeszcze tam takie a także zawodzi druga koncepcja tymczasowej pętli na terenie prywatnym który miał Radny Posłuszny uzgodnić to proszę o ustalenie który grunt przy Podbórzańskiej jest miejski ( prawdopodobnie ten po lewej i prawej stronie podbórzańskiej tuż przed osiedlem Lisie Pole ponieważ tamtędy ma isć droga na Police to należy do miasta) i zacząć pracować nad pętlą w tym miejscu gdzie ma być w dalekiej przyszłości droga na Police, by przybliżyć jeszcze w tym roku autobus dla osiedli przy podbórzańskiej.Wg zapewnień miał być autobus w lipcu ale już prawie wrzesień a temat petli jakby upadł i nie sądzę żeby autobus był jeszcze przed zimą bez zmiany położenia pętli w miejscu o którym wspominam.
as

Postprzez ajed » 22 sie 2007, o 20:43

Nie sądzę aby to był najlepszy pomysł, gdyż:
1) za duży koszt w stosunku do zysków (na Podburzańskiej pojawi się max 1 przystanek), a pętla musi być wykonana.
2) prowizorka jest najtrwalsza - lepiej poczekać jeszcze z rok i mieć pewność, że autobus będzie jeździł na całej długości.
ajed

Postprzez as » 23 sie 2007, o 10:38

Właśnie tak sie "robi" inwestycje jeszcze rok i będzie i jak ten rok upłynie to znowu jeszcze rok i będzie i inwestycja powstaje w ciągu 3-5 lat. Skąd mozesz mieć pewność że za rok bedzie petla docelowa . Już rok temu miała być i póki co to nie ma.Budowę szkoły na Warszewie to mówi się od 10 lat i końca nie widać. Jaki jest koszt pętli typu Kormoranów. Wdaje mi się że jesteś przeciwnikiem autobusu na podbórzańską skoro akceptujesz i namawiasz do odwlekania jego na wieczne nigdy.Zadzwoń do ZdItM i spytaj sie o autobus to ci odpowiedzą że nic nie jest robione w tym względzie
as

Postprzez ajed » 23 sie 2007, o 11:45

as napisał(a):Wdaje mi się że jesteś przeciwnikiem autobusu na podbórzańską skoro akceptujesz i namawiasz do odwlekania jego na wieczne nigdy.

Masz rację, wydaje Ci się . Proponowałbym poczytać moje posty na ten temat, zanim zaczniesz ferować sądy.

I nie namawiam do odwlekania "puszczenia" autobusu. Miałem nadzieję, że zacznie jeździć we wrześniu. Nie chcę tylko dac sie "zaspokoić" przez półśrodki.
Jeśli autobus zacznie jeździć na "skróconej" trasie (tak jak od dłuższego czasu optujesz, przez co rozumiem, że mieszkasz na Lisim Polu i tylko do tego miejsca potrzebujesz autobusu), to przedłużenie jego trasy będzie wymagało o wiele więcej starań, niż do "puszczenia" autobusu (no ale Ty juz będziesz miał autobus, a reszta - w tym ja - zawsze może poczekać). Spójrz szerzej niż tylko na własny interes.
ajed

Postprzez radny » 25 sie 2007, o 09:11

szanowny panie As
po raz kolejny informuje pana ze wszelkie pana propozycje odnosnie zmiany lokalizacji petli mijaja sie z celem. opoznienia wynikaja z przyczyn o ktorych wspominalem w roznych postach a zwlaszcza ostatnio przyczynil sie do tego Posluszny (radny miejski).Nie chce przypominac panu ze to panski ulubieniec z kampanii wyborczej jak rowniez jego partia PO i inni w tym grzegorz kowalski ktorego preferowal pan po wyborach na sekretarza rady osiedla a ktory jest wielkim przeciwnikiem autobusu. tam nigdy nie bedzie jezdzil autobus - to jego opinia, bo widocznie przeszkadzaja mu spaliny pod nosem. po drugie tak jak pisze Ajed gdyby petla byla wczesniej zaraz zaczely by sie prosby o wydluzenie pod las gdyz tam buduje sie duzo domow,wiec trzeba myslec przyszlosciowo a nie wg indywidualnych potrzeb.kazda inwestycja ma tzw ,,poslizg" i w tym przypadku rowniez.po trzecie w pasie drogowym przyszlej petli znajduja sie grube drzewa za wycinke ktorych trzeba duzo zaplacic. gdy w w pazdzierniku 2006 r. rozmawialem na spotkaniu przedwyborczym z z-ca dyr. inwestycji miejskich um o srodkach finansowych otrzymalem odpowiedz ze musi byc to ujete w rocznym budzecie. wnoszac poprawki do projektu budzetu na finansowanie petli pan posluszny mi je zablokowal.rowniez pan to nazwal bajdurzeniem .widocznie obydwaj nie macie pojecia jak zalatwia sie inwestycje. na temat petli ja mam inne informacje z zditm niz pan ,bo rozmawiam z osoba ktora sie tym zajmuje. ostatnio zaproponowalem zditm uruchomienie linii z krotszym autobusem i zwrocenie sie do sm ster o zgode na jego przejazd ul dolomitow do srodlesnej aby mogl zawrocic do miasta zeby komunikacja byla wczesniej a prace przy budowie petli posuwaly sie do przodu.oczekuje ich odpowiedzi w tej sprawie. wiec uzbroj sie pan w cierpliwosc bo i tak tak jezdzisz pan samochodem a ja chodze pieszo.jestem przekonany ze w tym roku komunikacja autobusowa napewno zacznie funkcjonowac gdyz mam poparcie w tej sprawie urzedu miejskiego. Piotr Nosek
radny

Postprzez as » 25 sie 2007, o 16:54

w którymś poście pan przywoływał ostatecznie termin lipiec 2007 a my nic nie widzimy i jesteśmy zaniepokojeni że nawet we wrześniu może autobus nie ruszyć.
A pan by nie głosował na kandydata którego pan nie zna i jest jedynym który zwrócił uwagę na uruchomienie linii.Nie można kogoś obarczać winą za to że kandydat wprowadzał w błąd.Co do Kowalskiego to funkcja sekretarza tylko dlatego bo zdobył najwiekszą ilośc głosów i zeby czasami nie pchał sie na przewodniczącego. Nie wiem jak ustaliliście zarząd ale jego skład na pewno mnie nie zadawala.
Pana pomysł z nawrotka na dolomitów jest dobry , oby sie tylko udał jak najszybciej.
as

Postprzez radny » 26 sie 2007, o 13:07

Panie As. to ja przedstawialem w radzie osiedla potrzebe remontu ul.podborzanskiej aby mozna bylo uruchomic komunikacje autobusowa.juz pod koniec wrzesnia 2005 r.przynioslem do RO pisma aby je przewodniczacy Strzepek podpisal (ja nie mam uprawnien) w ktorych wystepowalem do ZDiTM o autobus.Posluszny tylko sie przysluchiwal i wiedzial o tym jakie sa potrzeby mieszkancow Lisiego Pola.skrzetnie to wykorzystal do swojej kampanii wyborczej. juz w pazdzierniku 2006r. dostalem odpowiedz z ZDiTM ze wystepuja o dzialke pod petle.oczywiscie Posluszny to widzial.Nie mam pretensji ze ludzie na niego glosowali. pracujac w RO znalem go lepiej.na zadane mu pytanie przeze mnie co zrobil przez 12 lat jako radny (3 kadencje ) odpowiedzial ze nic.Radny miejski Pan Kesik obiekt krytyki na Warszewie jest o wiele sprawniejszym radnym.bylem na sesji Rady Miasta. Zabieral co chwile glos poruszajac b.wazne sprawy.natomiast Posluszny milczal,zero pytan.ostatni sklad rady osiedla to wynik ukladow.dopoki mieszkancy nowych osiedli nie beda brac udzialu w wyborach to nic sie nie zmieni.dla starego warszewa najwazniejszym problemem jest ile kto lat mieszka na Warszewie (chodzi o radnych).dlatego z nowych osiedli nie maja szans przebicia sie.i dlatego wszelkie problemy z nowych osiedli zamiast uzyskac poparcie w radzie sa blokowane.
radny

co z tą pętlą jakie założenia takie realizacja

Postprzez as » 11 wrz 2007, o 08:29

fakty sa takie z petli docelowej trzeba wyciąc drzewa w tym roku nie zrobia tego bo koszty a rozumiem że w przyszłym kosztów nie będzie mnie sie wydaje że będą tylko że wyższe.
2 propozycja petla na terenie prywatnym przeszkód co nie miara od zgody właściciela po plany zagospodarowana i koszty dzierżawy.
3 koncepcja dolomitów sródleśna póki co to ster oficjalnie o tym nic nie wie a i tez autobus może mieć trudności z wykręceniem i czy ludzie tam mieszkajacy zaakceptują wątpliwe Co ma znaczyć ubieganie sie o krótszy autobus przecież on nie ma służyć tylko mieszkańcom lisiego pola a rozwozi po drodze ludzi z miasta na osiedla warszewskie i jest zatłoczony.Każda koncepcja ma tyle przeszkód co nie miara od spraw własnościowych poprzez sprawy techniczne, finansowe .
Każda koncepcja już z założenia ma takie trudności że autobusowi nie wróżę że szybko pojedzie.Dlatego też zwracam się z koncepcją umiejscowieniem pętli przed lisiem polem bo jest jedyna na dzień dzisiejszy do realizacji .teren miasta ,koszty to płyty jak obok do budowy nikogo zgoda nie potrzebna i wycinaka samosiejek. Gdyby ją realizowano sądzę że autobus od września by jeżdził a ludziom byłoby o 1300 metrów lżej.

[ Dodano: Pią Wrz 28, 2007 10:06 ]
jak tam kolejna zima bez autobusu chyba sie zapowiada, a obok podbórzańskiej z płyt sobie robią drogę w 2 tygodnie i będą po niej jeżdzić bardzo ciężkie samochody.No ale jak są założenia ciężkie do realizacji ( brak szerokości drogi za widokową brak chodnika dla ludzi i brak oswietlenia po drodze wycinka drzew na karku z miejkim od zieleni to se poczekamy) to póżniej można czekać i czekać i czekać .A mogli mieć ludzie już teraz lżej gdyby forsować realny ,łatwy i tani do realizacji plan przed lisim polem a i dla ZdiTM też o 600 m mniej paliwa i autobus na całej linii z pasażerami a nie z pustym autobusem na końcu pod lasem.
as

Powrót do Lokalne