petla autobusowa za Srodlesna

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

petla autobusowa za Srodlesna

Postprzez radny » 12 lis 2007, o 18:53

[shadow=blue][/shadow]
radny
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 08:53

Postprzez captroy » 12 lis 2007, o 21:35

dzieki radny mase info nam tu dales
Avatar użytkownika
captroy
 

Postprzez radny » 13 lis 2007, o 13:35

ponizej zamieszczam fragmenty pisma jakie otrzymalem od Z-cy Prezydenta Miasta,gdyz jest ono obszerne i dotyczy moich rozmow z wladzami Miasta w przedmiotowej sprawie ktore nie kwalifikuja sie do rozpowszechniania.

Szczecin 2007-10-25

Adresat


Nasz znak:WGKiOŚ itd.

dotyczy:
Uruchomienia komunikacji autobusowej na ul.Podborzanskiej w Szczecinie

Odpowiadajac na pismo dotyczace uruchomienia komunikacji na ul.Podborzanskiej w Szczecinie chcialbym Pana zapewnic ze temat ten jest przedmiotem szczegolnej uwagi sluzb miejskich i podjete zostaly juz stosowne dzialania majace na celu w konsekwencji uruchomienie komunikacji w tym rejonie Szczecina.
Istotny wplyw na przedluzajacy sie termin podjecia juz konkretnych dzialan mialy kwestie zwiazane ze wskazaniem nieruchomosci,ktora bylaby jak najbardziej optymalna dla lokalizacji na petle autobusowa.

W zwiazku z brakiem mozliwosci usytuowania petli na gruncie prywatnym ustalono,ze petle nalezy wykonac na dzialce o nr 10 z obr. 3064 nad Odra stanowiacej wlasnosc Gminy Miasto Szczecin co wymaga wykonania:
-wycinki drzew rosnacych na tej dzialce.
-poszerzenia o ok. 3,0 m ul. Podborzanskiej na odcinku lezacym od posesji nr 54 do konca dzialki nr 10 z obr. 3064 - orientacyjna dlugosc ok. 400 m.
-chodnika i oswietlenia wyzej wymienionego odcinka wraz z oswietleniem petli.
-nawierzchni petli wraz z ustawieniem wiaty przystankowej.
-nowej organizacji ruchu na powyzszym odcinku ul. Podborzanskiej.

W celu wykonania petli autobusowej przy ul.Podborzanskiej Zarzad Drog i Transportu Miejskiego wystapil do Wydzialu Urbanistyki i Administracji Budowlanej z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz rozpoczal procedury majace na celu wylonienie wykonawcy niezbednych projektow.
Natomiast majac na uwadze obowiazujace procedury wynikajace z przepisow prawa, uruchomienie komunikacji zapewniajacej pelne bezpieczenstwo dla przyszlych pasazerow moze nastapic dopiero w III kwrtale lub najpozniej na poczatku IV kwartalu przyszlego roku.

Z powazaniem

pieczatka o tresci:

Zastepca Prezydenta Miasta

Beniamin Chochulski
(podpis nieczytelny)

W zwiazku z powyzszym dyskusje nt. autobusu w ul. Podborzanskiej uwazam za zakonczona. Mam nadzieje,ze skonczy sie rowniez puszczanie enigmatycznych informacji typu ,,autobus na Podborzanska lada chwila" lub ,, predzej niz Panstwo myslicie". jednoczesnie nadmieniam, ze od projektowania drog sa inzynierowie projektanci a nie bajkopisarz as.
Avatar użytkownika
radny
 

Postprzez radny » 13 lis 2007, o 13:43

W zwiazku z doprowadzeniem sprawy komunikacji autobusowej w ul.Podborzanskiej do pomyslnego finalu chcialbym w imieniu wlasnym oraz mieszkancow tej czesci Warszewa przekazac wyrazy serdecznego podziekowania Pani Judycie Lemm Czlonkowi Rady Miasta Szczecin reprezentujacej w niej Warszewo za jej pomoc i zaangazowanie w pomyslne zakonczenie sprawy.Bez Jej pomocy i zrozumienia naszych uciazliwych warunkow mieszkaniowych z powodu braku komunikacji miejskiej sprawa ta ciagnela by sie jeszcze bardzo dlugo.
Avatar użytkownika
radny
 

ale była informacja o komunikacji zastępczej na skróconym

Postprzez as » 14 lis 2007, o 08:35

odcinku czy ten temat upadł . Rozumiem ze miasto zagwarantowało sobie rok spokoju by nic nie robić. Pomyslny finał to bedzie jak ruszy ten autobus jak na razie to jest przedstawiony zestaw ogromnych prac które należy uczynić by go uruchomić.Miasto nie z takich deklaracji sie wycofywało , będziemy uważać czy na wiosnę ruszą koparki i drogowcy za ulicą widokową sądzę że marzec 2008 powinno sie coś dziać by skutecznie została uruchomiona komunikacja.
Avatar użytkownika
as
 

Postprzez EE » 14 lis 2007, o 09:43

EE napisał(a):To co ostatnio pan radny z p.Chochulskim uradzili w takim trudzie juz miesiąte temu stwierdził
as napisał(a):Powiem panu więcej na moje oko bez patrzenia na mapy za widokowa nie ma miejsca na dwa pasy przepisowej drogi i jeszcze chodnik bez dosypania ziemi i wycinki drzew przy drodze. Moja propozycja umieszczenia tymczasowaj petli przed osiedlem tj praktycznie bez nakładów finansowych przyblizenie mieszkańcom autobusu o 1200 m komunikacji ułatwiłoby już życie ludziom oni by już jeżdzili. Pan jej nie chciał nie wiem dlaczego.
Avatar użytkownika
EE
 

Czy radny już oszalał??

Postprzez EE » 14 lis 2007, o 09:50

Czy radny oszalał?

[quote="radny"]W zwiazku z doprowadzeniem sprawy komunikacji autobusowej w ul.Podborzanskiej do pomyslnego finalu. [quote]

Jaki finał?? Czy pismo kierowane do radnego, [quote="radny"] którego treść ktore nie kwalifikuja sie do rozpowszechniania [quote] ma być tym szczęśliwym finałem ??
Avatar użytkownika
EE
 

Postprzez maly » 14 lis 2007, o 10:17

Panie radny!

Zamieścił pan na tym forum informację 13.11. br odnosnie zakresu prac przed uruchomieniem autobusu oraz jego przewidywanym terminem.

Ogłosił to pan jako ZAKONCZENIE.

Z tym zakonczeniem to jak zwykle przesadzil pan.

Poza tym powiela pan informacje, ktore o wiele wczesniej zostaly opublikowane na www.warszewo.pl . Na forum "57 Bis" captroy przekazał tą informację mieszkańcom już 5.11.br. Co pan na to?
Avatar użytkownika
maly
 

Postprzez captroy » 16 lis 2007, o 12:19

radny napisał(a):W zwiazku z powyzszym dyskusje nt. autobusu w ul. Podborzanskiej uwazam za zakonczona. Mam nadzieje,ze skonczy sie rowniez puszczanie enigmatycznych informacji typu ,,autobus na Podborzanska lada chwila" lub ,, predzej niz Panstwo myslicie". jednoczesnie nadmieniam, ze od projektowania drog sa inzynierowie projektanci a nie bajkopisarz as.


...zakonczona to moze byc Twoja karjera ,jezeli takowa miala miejsce.Dyskusje na interesujace nas tematy bedziemy zamykac sami!!!
Avatar użytkownika
captroy
 

Postprzez ajed » 19 lis 2007, o 20:50

radny napisał(a):[...] Pani Judycie Lemm Czlonkowi Rady Miasta Szczecin reprezentujacej w niej Warszewo


Chciałbym tylko zwrócić uwage, że radny Rady Miasta (Gminy) nie reprezentuje dzielnicy (ani nawet jej mieszkańców), ale wszystkich mieszkańców miasta (gminy). To tak celem doprecyzowania, bo tekst, że Pani Judyta reprezentuje Warszewo pojawił się już kilkukrotnie w Pana wypowiedzi.
Avatar użytkownika
ajed
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: Sudecka

czy można przyspieszyć linie na podbórzańską

Postprzez warszewianin » 20 lis 2007, o 08:37

Podaję adres pani radnej Judyty Lemm mailto:jlemm@um.szczecin.pl do której można pisac w sprawie autobusu na Podbórzańską skoro pan Nosek sie wycofał na rok.Z przekazu coś mówiono o komunikacji zastępczej do czasu uruchomienia autobusu na dłuższym odcinku wskazane byłoby się przypominać z tym problemem, chyba kazdy by chciał ten autobus szybciej nawet w skróconej wersji.Sądzę że mozna do pani Lemm napisać w tej sprawie.
Avatar użytkownika
warszewianin
 

Re: czy można przyspieszyć linie na podbórzańską

Postprzez captroy » 22 lis 2007, o 09:34

warszewianin napisał(a):Podaję adres pani radnej Judyty Lemm mailto:jlemm@um.szczecin.pl do której można pisac w sprawie autobusu na Podbórzańską skoro pan Nosek sie wycofał na rok.Z przekazu coś mówiono o komunikacji zastępczej do czasu uruchomienia autobusu na dłuższym odcinku wskazane byłoby się przypominać z tym problemem, chyba kazdy by chciał ten autobus szybciej nawet w skróconej wersji.Sądzę że mozna do pani Lemm napisać w tej sprawie.


..myslalem,ze ta pani Lemm,rzeczywiscie ma na wzgledzie mieszkancow Szczecina w ogolnym zarysie.Musze jednak zweryfikowac moj osad po tym jak paniusia glosowala za drakonskimi podwyzkami strefy platnego parkowania..Wielu Warszewiakow pracuje w spp,nie widze wiec powodu by bic pani Judycie poklony(zreszta jak dotad nie ma za co..)
Avatar użytkownika
captroy
 

Postprzez EE » 13 lut 2008, o 19:11

radny napisał(a):W zwiazku z doprowadzeniem sprawy komunikacji autobusowej w ul.Podborzanskiej do pomyslnego finalu chcialbym w imieniu wlasnym oraz mieszkancow tej czesci Warszewa przekazac wyrazy serdecznego podziekowania Pani Judycie Lemm Czlonkowi Rady Miasta Szczecin reprezentujacej w niej Warszewo za jej pomoc i zaangazowanie w pomyslne zakonczenie sprawy.Bez Jej pomocy i zrozumienia naszych uciazliwych warunkow mieszkaniowych z powodu braku komunikacji miejskiej sprawa ta ciagnela by sie jeszcze bardzo dlugo.
Avatar użytkownika
EE
 

Postprzez yoyo » 16 lut 2008, o 04:20

EE napisał(a):
radny napisał(a):W zwiazku z doprowadzeniem sprawy komunikacji autobusowej w ul.Podborzanskiej do pomyslnego finalu chcialbym w imieniu wlasnym oraz mieszkancow tej czesci Warszewa przekazac wyrazy serdecznego podziekowania Pani Judycie Lemm Czlonkowi Rady Miasta Szczecin reprezentujacej w niej Warszewo za jej pomoc i zaangazowanie w pomyslne zakonczenie sprawy.Bez Jej pomocy i zrozumienia naszych uciazliwych warunkow mieszkaniowych z powodu braku komunikacji miejskiej sprawa ta ciagnela by sie jeszcze bardzo dlugo.....pomyslne zakonczenie sprawy ,jakiej????????
Avatar użytkownika
yoyo
 

Postprzez radny » 20 lut 2008, o 18:56

odpowiedz dla Asa na zadane pytania.

Panie As.
Mimo ze kilkakrotnie manipulowal Pan moimi informacjami piszac nieprawdziwe insynuacje pod moim adresem postaram sie udzielic Panu odpowiedzi na Panskie pytania.jednak chcialbym zwrocic uwage,ze jesli udzielona odpowiedz potraktuje Pan w podobny sposob jak poprzednie dyskusja nasza bedzie ostatnia.

1. o rozpoczeciu realizacji inwestycji nie decyduje pogoda,lecz jej przygotowanie pod wzgledem projektowym.
2.pod koniec listopada ubr.zostal ogloszony przez ZDiTM,ktory jest Wydzialem UM przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej tj. moderniacje ul.Podborzanskiej od ul. Widokowej w kierunku ul.Srodlesnej i petli autobusowej na dzialce Gminy Miasto Szczecin.
3.w polowie grudnia ubr. przetarg zostal rozstrzygniety,wygrala go firma projektowa ,ktora zlozyla najkorzystniejsza oferte.Ze wzgledu na to,ze dokumentacja projektowa musi zawierac wszystkie elemenyy inwestycji jak nawierzchnia,kanalizacja sciekowa,instalacja elektryczna,chodnik i sciezka rowerowa,jest za wczesnie aby sadzic ze dokomentacja taka jest juz gotowa. o sprawdzeniu mozna rozmawiac w marcu aby projektant mial wystarczajaco duzo czasu. niektore elementy jak np.instalacja oswietleniowa wymaga uzgodnienia z Enea itp.

4.Po opracowaniu dokumentacji na teren musza wejsc geodeci aby naniesc projekt w terenie.Nie wszystkie drzewa na dzialce pod petle beda do usuniecia,tylko te ktore beda przeszkadzac w lokalizacji zatoki postojowej dla autobusow.Na ich usuniecie musi byc zgoda Wydzialu GKiOS UM lub woj.konserwatora przyrody.
5.projekt drogi bedzie zawieral organizacje ruchu drogowego, a to nie robi projektant tylko sluzby miejskie z Policja.
6. dopiero gdy projekt inwestycji bedzie gotowy ze wszystkimi szczegolami ZDiTM bedzie musial wystapic do Wydzialu Urbanistyki i Administracji Budowlanej UM o pozwolenie na budowe.

7.Gdy go otrzyma (czas oczekiwania od 1 do 2 miesiecy) wtedy dopiero mozna oglaszac przetarg na wykonawce inwestycji.

8.zatoka postojowa (petla) dla autobusow zgodnie z projektem ma byc dwustanowiskowa z wiata przystankowa i oswietleniem.

9.Dlatego z w/w powodow nie jest jeszcze ogloszony przetarg na wykonawce gdyz inwestycja zaplanowana jest na przelom III/IV kwartal br i napewno nie bedzie wczesniej zrealizowana.przykladowo projekt remontu ul.Podborzanskiej byl gotowy w styczniu 2006r. a przetarg na wykonawce odbyl sie w lipcu 2006r., realizacja III/IV kwartal 2006r.

10. Zapewniam Pana ze inwestycja ta jest ujeta w budzecie Miasta na 2008r.

Dla duzej firmy takiej jak Strabag ktora remontowala ul. Podborzanska wykonanie takiej inwestycji w krotkim czasie to zaden problem.

Takie sa procedury realizacji inwestycji i tego sie nie przeskoczy.
Wydaje mi sie ze udzielilem Panu wyczerpujacej odpowiedzi czy satysfakcjonujacej to zalezy wylacznie od Pana .

Piotr Nosek
Avatar użytkownika
radny
 

Następna strona

Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron