petla autobusowa za Srodlesna

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Postprzez ajed » 23 paź 2008, o 17:33

radny napisał(a):Czas na załatwienie wnioslu zgodnie z KPA 30 dni.

Dokładnie to nie 30 dni, a miesiąc. A jeśli sprawa zostanie uznana za szczególnie skomplikowaną - 2 miesiące.
ajed

Postprzez Widokowiec » 27 paź 2008, o 15:24

wykladnia KPA przez przedmowce jest calkowicie bledna.KPA nie mowi o zadnym terminie 31 dni, jedynie , ze odpowiedz winna byc udzielona do konca miesiaca. To urzedy administracji panstwowej ustalaja termin zalatwienia sprawy lub odwolania sie od ich decyzji na podstawie KPA poslugujac sie terminem ,, ilosc dni ". Np administracja sadowa decyzje odwolania sie od wyrokow okresla na 7 dni. Od innych decyzji administracyjnych mozna odwolac sie w ciagu 14 dni .Nigdy nie stosuje sie terminu tydzien,dwa tygodnie lub miesiac .wiaze sie to z tym ze jesli siodmy dzien wypada w swieto,przesuwa sie go na dzien roboczy.natomiat termin tydzien ,miesiac nie ulega zmianie.Poniewaz poszczegolne miesiace nie maja jednakowych ilosci dni urzedy ustalily termin zalatwienia sprawy lub odwolania sie od ich decyzji na 30 dni.
Widokowiec

Postprzez ajed » 27 paź 2008, o 21:09

Widokowiec napisał(a):wykladnia KPA przez przedmowce jest calkowicie bledna.KPA nie mowi o zadnym terminie 31 dni, jedynie , ze odpowiedz winna byc udzielona do konca miesiaca.

Proponuję lekturę art 35 paragraf 3 kpa. Stanowi on:
Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiącs , a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania [...]

Co do zasady zgadzam się, że w prawie rzadko występują terminu nieokreślane w dniach, ale kilka takich (poza kpa) można znaleźć (np. na wywiedzenie skargi kasacyjnej - zgodnie z kpc - 2 miesiące, na zakończenie okresu dochodzenia zgodnie z kpk - podobnie).

Widokowiec napisał(a):To urzedy administracji panstwowej ustalaja termin zalatwienia sprawy

Nie prawda. Organ administracji może wyznaczyć termin załatwienia sprawy, ale dopiero po upływie terminów wskazanych w art 35 par. 3 kpa podając przyczynę ich niezachowana. W sprawach z zakresu pozwoleń na budowę, pozwolenie musi być wydane (zgodnie z prawem budowlanym) max w ciągu 65dni, pod rygorem grzywny.

Widokowiec napisał(a):lub odwolania sie od ich decyzji na podstawie KPA poslugujac sie terminem ,, ilosc dni ". Np administracja sadowa decyzje odwolania sie od wyrokow okresla na 7 dni. Od innych decyzji administracyjnych mozna odwolac sie w ciagu 14 dni .

Znowu nieprawda. Termin do wniesienia każdego środka odwoławczego jest terminem zawitym i wynika z ustawy. Dla odwołań od decyzji wynosi - 14 dni, a dla zażaleń na postanowienia - 7 dni.
Od wyroków nie przysługuje odwołanie a apelacja (lub skarga kasacyjna), która wnosi się w różnych terminach w zależności od procedury.

I na przyszłość kolego, zanim zarzucisz mi nieznajomość prawa, poczytaj najpierw trochę, bo póki co nie jesteś partnerem do dyskusji na tematy prawne - za bardzo brakuje Ci wiedzy.

Pozdrawiam
ajed

Postprzez Widokowiec » 28 paź 2008, o 14:27

Posluchaj ty ekspercie od siedmiu bolesci.zmiekla ci rura.swoja wypowiedz juz tak zagmatwales zeby tylko nie przyznac sie do porazki. w poprzednich wypowiedziach pisales o miesiacu teraz piszsz o dniach.twoja argumentacja w sprawie odwolan od decyzji administracyjnych jest pozbawiona logiki.chyba ze tworzysz nowe prawo.niepouczaj mnie jak nazywa sie odwolanie od wyroku bo ja doskonale wiem a uzylem tego okreslenia zeby bylo wiadomym o co chodzi.szkoda ze nie napisales jeszcze ile czasu potrzeba policji dla sporzadzenia dokumentow sledczych dla prokuratury.jesli jestes taki biegly w prawie dlaczego nie napisales ile potrzeba czasu na odwolanie sie od decyzji administracyjnej do sadu,po uplywie ktorego zadne twoje wyjasnienia o rodzaju sprawy nie sa po tym terminie uwzgledniane .ja nie jestem partnerem dla ciebie do dyskusji.oczywiscie bo tobie najlepiej dyskutuje sie z podobnymi typami jak ty.
od dluzszego czasu obserwuje twoje wypowiedzi na forum.piszesz facet bzdury.przyklad.przeniesienie licznikow gazowych z mieszkania na klatke.zapamietaj sobie ze regulamin spoldzielczy zabrania czlonkowi (lokatorowi) dokonywac jakichkolwiek zmian w budynku bez zgody spoldzielni czy administratora.przepisy o instalacji gazowej zabraniaja kladzenia jej na klatkach schodowych , musza biec oddzielnymi pionami ze wzgledow bezpieczenstwa.ale ty o tym nie wiesz chodzaca alfo i omego.slyszysz ze dzwonia tylko nie wiesz w ktorym kosciele.
Widokowiec

Postprzez ajed » 28 paź 2008, o 17:32

Widokowiec napisał(a):Posluchaj ty ekspercie od siedmiu bolesci.zmiekla ci rura.swoja wypowiedz juz tak zagmatwales zeby tylko nie przyznac sie do porazki. w poprzednich wypowiedziach pisales o miesiacu teraz piszsz o dniach.

Pisałem, piszę i będę pisał i o dniach i o miesiącach, bo i takie i tak i tak liczone terminy w prawie występują. Ale skoro nie zroumiałes powtórzę.
Zgodnie z art 35 par 3 kpa załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca , a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania [...]

Widokowiec napisał(a):twoja argumentacja w sprawie odwolan od decyzji administracyjnych jest pozbawiona logiki.chyba ze tworzysz nowe prawo.

To, że czegoś nie zrozumiałeś, nie znaczy, że nie ma w tym logiki.

Widokowiec napisał(a):jesli jestes taki biegly w prawie dlaczego nie napisales ile potrzeba czasu na odwolanie sie od decyzji administracyjnej do sadu,po uplywie ktorego zadne twoje wyjasnienia o rodzaju sprawy nie sa po tym terminie uwzgledniane .

Jakbyś nie zauważył nie tego dotyczy ten temat. Ale prosze bardzo. Na wniesienie skargi na decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego masz 30 dni.

Piszesz bardzo oględnie i mylisz pojęcia nie dziw się, że nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Widokowiec napisał(a):ja nie jestem partnerem dla ciebie do dyskusji.oczywiscie bo tobie najlepiej dyskutuje sie z podobnymi typami jak ty.

Dokładnie tak. Najlepiej o prawie dyskutuje się z prawnikami, bo wiedzą o czym mówią, a nie tylko dyskutują.

Widokowiec napisał(a):od dluzszego czasu obserwuje twoje wypowiedzi na forum.piszesz facet bzdury.przyklad.przeniesienie licznikow gazowych

To chyba nie jest na ten temat??

Widokowiec napisał(a):zapamietaj sobie ze regulamin spoldzielczy zabrania czlonkowi (lokatorowi) dokonywac jakichkolwiek zmian w budynku bez zgody spoldzielni czy administratora.

A Ty zapamiętaj, że każda spółdzielnia ma własny regulamin, statut itp. I każdy z nich jest inny.

Widokowiec napisał(a):przepisy o instalacji gazowej zabraniaja kladzenia jej na klatkach schodowych , musza biec oddzielnymi pionami ze wzgledow bezpieczenstwa.ale ty o tym nie wiesz chodzaca alfo i omego.slyszysz ze dzwonia tylko nie wiesz w ktorym kosciele.

Rozumiem, że piszesz o tej mojej wypowiedzi:

A czy na klatce schodowej są rury z gazem? A dokładnie, czy rura biegnie klatką schodową, a potem do Ciebie do mieszkania do licznika gazowego. Jeśli tak, to pewnie udałoby się przekonać spółdzielnię do przeniesienia licznika (oczywiście na Twój koszt). Cała interwencja sprowadzałaby się wtedy wyłącznie do zdemontowania licznika u Ciebie, i założenia drugiego na tej same rurze, tylko wcześniej (jeszcze na klatce).
Jeśli natomiast w ogóle nie ma na klatce rury gazowej, i przeniesienie licznika z mieszkania na klatkę wiązałoby się z przebudową instalacji - jak dla mnie, jesteś bez szans.

To po pierwsze:
1) podaj przepis na jaki się powołujesz.
2) nie widziałeś nigdy klatki schodowej z instalacją gazową :shock: ?? U mnie w budynku jest właśnie taka. Liczniki umieszczone są na klatkach schodowych, stamtąd - na zewnątrz ściany biegną do urządzeń w mieszkaniu.

I na zakończenie.
Chcesz dyskutować? Proszę bardzo. Ale po pierwsze - rzeczowo. Podałem Ci kilka przepisów. Ty w rewanżu zaatakowałeś mnie, że skomplikowałem wypowiedź. I obraziłeś kilkukrotnie. Argumentów - zero. Masz argumenty - to je podaj. Konretnie. Przepis brzmienie, itp. Jeśli okazałoby się, że się mylę - przeproszę wszystkich za wprowadzanie w błąd. Po drugie - bez osobistych wycieczek. Zarejestrowałeś się specjalnie aby ze mną dyskutować. Super. Ale rób to na odpowiednim poziomie.
ajed

ale tak na temat

Postprzez as » 29 paź 2008, o 09:11

jakby cała procedurę prawną przejść z maxymalnymi czasami i odwołaniami to proszę mi policzyć kiedy wyłoniona firma może przystapić do prac w ziemi z dokładnością do miesiąca czy jak kto woli 30 dni.Sadzę że ludzie byliby wdzięczni jakby dostali info z terminem nieprzekraczalnym.
as

Postprzez Widokowiec » 29 paź 2008, o 16:46

Ajed napisal : pisalem i bede pisal .

Pisz sobie dalej.nikt ci nie zabrania.bede mial wiecej tematow do komentarzy pod twoimi wypowiedziami.Moi rodzice dostali mieszkanie w bloku w 1957r.licznik gazowy byl w domu i jest do tej pory .inistalacja biegla od piwnicy poprzez mieszkania nie klatki.Mieszkalem w starej kamienicy na Niebuszewie.licznik byl w domu.w nowym bloku SM Wspolny Dom tak samo.Mialem jeszcze gorzej bo co 2 miesiace musialem odsuwac szafke i lodowke aby otworzyc drzwiczki do pionu dla inkasenta.Tez zwracalem sie w tej sprawie do Administracji osiedla .Niestety pokazano mi przepisy.Ale u ciebie jest inaczej tak jak ty chcesz :wink: Tworzysz nowe przepisy tak jak tworzysz prawo dla glupich wypowiedzi :lol: Jak ty jestes prawnikiem to ja jestem profesorem :lol:
wpadles jak sliwka w kompot.swego czasu pisales ze mieszkasz na gorskiej ulicy na Warszewie (ktore nie naleza do warszewa) zreszta zarejestrowales sie z Sudeckiej jak widac . (tam sa domki jednorodzinne) .teraz okazuje sie ze mieszkasz w bloku.Lzesz jak pies na lancuchu. Juz jezyk ci sie placze od tych klamstw.po tym jak okazalo sie gdzie mieszkasz twoje wypowiedzi sa g...o warte.Zarejestrowalem sie juz dosc dawno (vide patrz moje komentarze na portalu w roznej tematyce).Natomiast ty od czasu jak pojawil sie temat autobusu.Ryjesz pod tym tematem caly czas.ja tez czekam na niego, ale zdaje sobie sprawe ze sa trudnosci i przepisow terminow sie nie przeskoczy.Skoro tu nie mieszkasz (na ul.Podborzanskiej nie ma jeszcze zamieszkalych blokow ) wiec nie wtracaj sie do nieswoich problemow. chyba tylko po to zeby mieszac w kotle na czyjes zlecenie. wyznajesz zasade : ja mam zawsze racje nawet jesli nie mam racji.tylko nie jednego ta zasada juz zgubila. skoro dyskutowanie z toba uwazasz za obrazanie ciebie to pytam sie ile ty razy juz obraziles radnego piszac glupie ironiczne komentarze pod jego informacjami nt autobusu.

jest takie przyslowie Madry wie, co mowi. Glupi mowi, to co wie.
Widokowiec

Postprzez ajed » 29 paź 2008, o 17:35

Widokowiec napisał(a):Niestety pokazano mi przepisy.

To też je pokaż.
Widokowiec napisał(a):Ale u ciebie jest inaczej tak jak ty chcesz :wink: Tworzysz nowe przepisy tak jak tworzysz prawo dla glupich wypowiedzi :lol:

Chcesz fotki?? Mogę zamieścić. A tak wymieniając z pamięci - oprócz mojego bloku rury gazowe na klatce schodowej są również w blokach na 9-go maja, oraz w nowych blokach na Przecławiu.
Widokowiec napisał(a):Jak ty jestes prawnikiem to ja jestem profesorem :lol:

Więcej. Nie tylko, że jestem prawnikiem, ale również prawnikiem kwalifikowanym. Tylko niebardzo wiem co to ma do rzeczy. To publiczne forum w którym każdy może się wypowiadać na taki temat jak tylko chce.

Widokowiec napisał(a):wpadles jak sliwka w kompot.swego czasu pisales ze mieszkasz na gorskiej ulicy na Warszewie (ktore nie naleza do warszewa) zreszta zarejestrowales sie z Sudeckiej jak widac . (tam sa domki jednorodzinne) .teraz okazuje sie ze mieszkasz w bloku.

To, że Ty masz jedno mieszkanie nie znaczy, że wszyscy. Tak się składa, że mam i domek jednorodzinny (istotnie już na terenie osowa) i mieszkanie w bloku (to jest akurat na Warszewie)

Widokowiec napisał(a):Skoro tu nie mieszkasz (na ul.Podborzanskiej nie ma jeszcze zamieszkalych blokow ) wiec nie wtracaj sie do nieswoich problemow.

Problem w tym, że jak już pisałem jest to niestety mój problem.
Widokowiec napisał(a):skoro dyskutowanie z toba uwazasz za obrazanie ciebie to pytam sie ile ty razy juz obraziles radnego piszac glupie ironiczne komentarze pod jego informacjami nt autobusu.

Nigdy dyskutowania nie uważam za obraźliwe. Chyba, że ktoś zamiast argumentów używa w niej epitetów. Tak jak Ty.
Natomiast co do obrażąnia przeze mnie Pana Radnego, przez ironiczne komentarze, to nie miałem takiego zamiaru i jeśli poczuł się on urażony to bardzo przepraszam. Jestem pod wielkim wrażeniem jego determinacji w sprawie autobusu.

Widokowiec napisał(a):Zarejestrowalem sie juz dosc dawno

Ciekawe, a w Twoim profilu jest zapis:

I kto tu mija się z prawdą??

a wracając do tematu
Zapomniałeś ustosunkować się do podanego przeze mnie przepisu kpa. Zamiast tego zmieniłeś temat dyskusji na skrzynki gazowe. Mam przez to rozumieć, że nie znalazłeś kontrargumentu i dla zachowania twarzy zmieniłeś temat?
ajed

Postprzez radny » 30 paź 2008, o 08:51

do Widokowca

Skonczylem dawno prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji w sprawie autobusu z tymi trzema osobnikami, wiec radze rowniez Panu.szkoda czasu, zdrowia i pradu, bo do nich wszelkie wyjasnienia nie docieraja.Ich jedynym celem jest robienie zamieszania w tej sprawie.Nie wiedza co to jest inwestycja na cele spoleczne.
radny

Postprzez Widokowiec » 31 paź 2008, o 13:46

czy "prawnik wysoko kwalifikowany" nie wie o tym ze naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych to popelnienie przestepstwa ?. przypominam "prawnikowi" co zrobil rok temu . czy prawnicy nie maja nic do roboty tylko zajmowac sie takimi bzdetami jak wyciszanie mieszkan lub przenoszenie licznikow ? osobiscie znam jednego , Pania Sedzine jest tak zapracowana ze wykonuje prace biurowa nawet w domu po godzinach pracy . opowiesci o swoich kwalifikacjach wloz sobie miedzy bajki.
Widokowiec

Postprzez ajed » 31 paź 2008, o 15:38

Widokowiec napisał(a):czy "prawnik wysoko kwalifikowany"

Pisałem "kwalifikowany", a nie "wysoko kwalifikowany", ale nie dziwię się, że nie wiesz co to znaczy. Mógłbym Ci to wyjaśnić, ale Ty i tak wiesz swoje, więc po co.

Widokowiec napisał(a):przypominam "prawnikowi" co zrobil rok temu

Chodzi Ci o podanie nazwiska radnego?? Jeśli tak, to trafiłeś kulą w płot (po raz kolejny zresztą), bo radny sam wielokrotnie podpisywał się swoje posty nazwiskiem i stąd zresztą je znam. (np. tutaj: http://forum.warszewo.pl/viewtopic.php?t=263 )Po drugie - radny rady osiedla jest osobą publiczną i jego nazwisko nie stanowi tajemnicy.
Widokowiec napisał(a):. czy prawnicy nie maja nic do roboty tylko zajmowac sie takimi bzdetami jak wyciszanie mieszkan lub przenoszenie licznikow ?

To co robię w prywatnym czasie to moja sprawa, nie sądzisz? A że internet to moje hobby to siedzę i pisuję z różnymi osobami.
Widokowiec napisał(a):osobiscie znam jednego , Pania Sedzine [...]

Sędzina to żona sędziego eksperto.

Myślę, że z mojej strony to wszystko chyba, że wrócimy do tematu.
EOT (jeśli wiesz co to znaczy).
ajed

ZDiTM działa

Postprzez warszewo12 » 18 mar 2009, o 20:19

W końcu ZDiTM zaczął działać:

ZARZĄD DRÓG I TRANSPORTU MIEJSKIEGO
ul. S. Klonowica 5; 71-241 Szczecin
Tel. +48 (prefix ) 91 480 04 44; Fax. +48(prefix) 91 439 30 03
www.zditm.szczecin.pl e-mail:zditm@zditm.szczecin.pl
Bank PEKAO S.A. I Oddział Szczecin; Konto: 46 1240 3013 0000 4384 4403
NIP: 852 23 46 233 REGON: 812 42 41 02

STRONA INTERNETOWA ZAMAWIAJĄCEGO

WYNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Data: 17.03.2009 r. dot. ZP/1/PN/09

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.:„Pętla autobusowa oraz przebudowa ul. Podbórzańskiej w Szczecinie na odcinku od ul. Morenowej do projektowanej pętli autobusowej”.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie na podstawie art. 92 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał ofertę nr 2 złożoną przez firmę:
MÜSING Sp. z o.o.
ul. Sanatoryjna 5, 70-775 Szczecin
Ww. firma oferuje wykonanie zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i na warunkach płatności określonych w SIWZ za cenę kosztorysową brutto 2 258 579, 20 zł.
Oferta uzyskała 100 pkt w kryterium cena 100 % .

Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Oferta nr 1: Konsorcjum firm: FDO Sp.z o.o.
Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo
oraz
IRMA Zakład Produkcyjno- Usługowo-Handlowy
Marek Bogucki
ul. Kormoranów 29/4, 71 – 696 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 523 400, 29 zł. Oferta uzyskała 89,5 pkt w kryterium cena 100 % .
Oferta nr 3: PRD POL-DRÓG Nowogard S.A.
ul. Górna 2/1, 72-200 Nowogard
za cenę kosztorysową brutto 2 272 078, 24 zł. Oferta uzyskała 99,4 pkt w kryterium cena 100 %. Oferta nr 4: Zachodniopomorskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane
EDBO Sp. z o.o.
ul. Zapadła 10, 70-033 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 717 154, 48 zł. Oferta uzyskała 83,1 pkt w kryterium cena 100 %. Oferta nr 5: STRABAG Sp. z o.o.
ul. Brechta 7, 03- 472 Warszawa
za cenę kosztorysową brutto 2 452 369, 97zł. Oferta uzyskała 92 pkt w kryterium cena 100 %.
Oferta nr 6: EUROVIA POLSKA S.A.
ul. Fabryczna 20 B, 53 – 609 Wrocław
Oddział Szczecin, ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 803 195, 59 zł. Oferta uzyskała 80,5 pkt w kryterium cena 100 %.

Zamawiający podpisze umowę z wybranym Wykonawcą w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty ( art. 94 ust. 1 Pzp) i nie później niż przed upływem terminu związania ofertą.

…………………………………..
(podpis/ Dyrektor jednostki)
warszewo12

Poprzednia strona

Powrót do Lokalne