[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Forum warszewo.pl • Zobacz wątek - petla autobusowa za Srodlesna

petla autobusowa za Srodlesna

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Mamy już lipiec 2008 czy ktoś wie na jakim etapie

Postprzez as » 2 lip 2008, o 08:58

są prace urzędnicze w celu realizacji pętli sródleśna. Czy może wyłonieni sa wykonawcy do poszczególnych robót bo fizycznie nic nie widać.
Czy starczy czasu by przygotować wszystko na uruchomienie linii autobusowej w tym roku.
Avatar użytkownika
as
 

Postprzez Radny » 14 lip 2008, o 08:43

W związku z zamieszczoną informacją na portalu Warszewo pl przez jego moderatora na podstawie artykułu w tygodniku Moje Miasto ,który ukazał się pod koniec kwietnia br. że Rada Osiedla załatwiła autobus na ul.Podbórzańską wyjaśniam:
Po pierwsze. informacja ta jest nieprawdziwa. Rada Osiedla wogóle nie zajmowała sie tym problemem, wręcz blokowała tą inicjatywę. Zawarty w tym artykule akapit cytat:
,,Rada Osiedla zapoznała się z projektem pętli ‘’ itd. jest kłamliwy. Do końca miesiąca maja br Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM (inwestor) oraz ZDiTM (wykonawca inwestycji) nie dysponowały projektem pętli oraz poszerzeniem ul.Podbórzańskiej gdyż nie był do tego czasu gotowy.
Komunikację miejską w tej ulicy załatwiła Pani Judyta Lemm członek Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Szczecin do której zwróciłem się z prośbą mieszkańców tego rejonu dzielnicy po odmowie Z-cy Prezydenta Miasta Pana Beniamina Chochulskiego w powyższej sprawie.
Pani Lemm wyraziła szczere poparcie tej inicjatywie, mając na uwadze dzieci szkolne, młodzież uczęszczającą do szkół średnich oraz osoby starsze chodzące przeszło 2 km do najbliższego przystanku na Warszewie w ciężkich warunkach atmosferycznych (jesień,zima) i załatwiła fundusze na tą inwestycję,które są b.duże.
Dlatego zgodnie z moją wcześniejsza zapowiedzią chciałbym poinformowac mieszkańców jakie były ogromne trudności w realizacji tego przedsięwzięcia i kto ją zrealizował. Dlatego Panie Moderatorze portalu (nazwisko mi znane) to nie tak wyglądało, jak Pan napisał jesienią ubr. ,,autobus na Podbórzańską lada chwila”. To ogrom pracy, zapewnienie warunków technicznych i finansowych.

W 2002r. na moje pisemne zapytanie o uruchomienie komunikacji miejskiej do nowych osiedli ZDiTM odpowiedział ,że warunkiem takim jest wyremontowanie nawierzchni ulicy Podbórzańskiej. Ówczesny Wiceprezydent Szczecina Pani Elżbieta Malanowska zapowiedziała jej remont nie wcześniej jak w 2006r.Jej następca Pan Leszek Chwat z którym rozmawiałem na powyższy temat w Urzędzie obiecał przyspieszenie remontu. ale bez podania konkretnego terminu. Przychodząc do Rady Osiedla po wyborach w 2003r na moje liczne interpelacje w Radzie, jej sekretarz Grzegorz Kowalski informował mnie przez blisko rok ,że ulicę będą remontowac trzy spółdzielnie SM Ster, Bismyk i Vast Bouw (dwie ostatnie nie są społdzielniami) .Widząc brak postępu w tej sprawie zażądałem od niego dokumentów potwierdzających taka informację. Okazało się ,że żadnych dokumentów takich nie ma, przedkładając pismo o w/w podmiotach gospodarczych w całkiem innej problematyce. Było to jego pierwsze kłamstwo w sprawie tej ulicy.
Na wiosnę 2004r. Rada Osiedla (Przewodniczący Strzępek i sekretarz Kowalski) wyraziła zgodę na przejazd przez Warszewo i ul.Podbórzańską spółce Vast Bouw na teren budowanego osiedla domków na Osowie o które się zwróciła.. Pomimo. że w Radzie było 3 członków z Lisiego Pola nie pytali nas wogóle o zdanie. Poinformowali o tym fakcie na zebraniu stawiając nas przed faktem dokonanym. Wkroczenie tak ciężkiego taboru samochodowego na tą ulicę (nawierzchnia z kamieni na podłożu piaskowym) doprowadziło w krótkim czasie do jej ogromnego zdewastowania za winę którą ponosi m.in. Rada Osiedla. Mieszkańcy Lisiego Pola nie mogli już dojechac bezpiecznie samochodami do swoich domów, które ulegały awarii i trzeba było ponosic koszty ich remontów.Na moje uwagi w Radzie co się dzieje z ul.Podbórzanską Przewodniczący i sekretarz wogóle nie reagowali a jej wiceprzewodniczący Andrzej Burak późniejszy kandydat na Przewodniczącego Rady odpowiadał cytat,, mają stare samochody to im się psują”. koniec cytatu
W dniu 7.01.2005r. na spotkaniu w Radzie Osiedla z b.Prezydentem Panem M.Jurczykiem i Dyrektorami niektórych Wydziałow UM Andrzej Burak referując potrzeby dzielnicy ani słowem nie wspomniał o remoncie ul.Podbórzańskiej, na plan pierwszy stawiając kanalizację na Warszewie. Zabierając głos w dyskusji zwróciłem się do Władz Miasta o konieczności pilnego remontu ulicy. W odpowiedzi Z-ca Dyrektora Wydziału Inwestycji Pan Mikiewicz odpowiedział mi, że ulicę będzie remontowac Miasto wraz ze spółką Vast Bouw.W lipcu tego roku w Urzędzie Miejskim Pan Mikiewicz oświadczył mi, że remontu ulicy nie będzie, gdyż Vast Bouw wycofał się ze wcześniejszych ustaleń,a Miasto nie posiada środków na jej remont. Co robiła Rada Osiedla w tej sytuacji . Nic. Zwróciłem się pisemnie do w/w Spółki o dotrzymanie wcześniejszych ustaleń grożąc jej protestem mieszkańców. W związku z tym pismem Grzegorz Kowalski zamiast popierac nasze roszczenia zwrócił mi uwagę ,że pisze niestosowne pisma do Vast Bouwa, a Przewodniczący Strzępek dostaje od niej ,,ochrzań”. Taka była rola Rady Osiedla w remoncie ul.Podbórzańskiej

W dniu 5 września 2005r na spotkaniu w Radzie Osiedla z Z-cą Prezydenta Miasta Panem Andrzejem Grabcem, który przyjechał zapoznac się z najpilniejszymi potrzebami dzielnicy odnośnie dróg Przewodniczący Strzępek i sekretarz Kowalski preferowali mu w pierwszej kolejności remont ul.Perlistej (koło Szwedzkiej) , o Podbórzańskiej nie wspominając wogóle.W tej sytuacji zwróciłem się do Pana Prezydenta Grabca o koniecznośc pilnego remontu tej ulicy przestawiając problemy mieszkańców tego rejonu. Po wizji lokalnej Pana Grabca zapadła jego decyzja o remoncie tej ulicy i w styczniu 2006r. był gotowy projekt jej modernizacji ,a remont odbył się na jesienią tego roku. Po remoncie ul.Podbórzańskiej odbyl się jej odbiór techniczny i organizacji ruchu samochodowego na niej. Przedstawiciel Rady Osiedla Grzegorz Kowalski podpisał niezgodną z przepisami Kodeksu Drogowego organizację ruchu poprzez wprowadzenie spowalniaczy, które zostały zamontowane niezgodnie z projektem . Na projekcie pas ruchu przebiegał środkiem jezdni bez wykrętasów. Panie Kowalski jeśli nie zna się pan na projektach i przepisach Kodeksu Drogowego , to nie zabieraj głosu na ten temat (Kodeks drogowy jest ustawą Sejmową i mówi on ,że minimalna szer.pasa ruchu wynosi 2,70 m) i nie wypieraj się Pan ze Strzępkiem żeście tego nie podpisywali. Taką informację uzyskałem w Wydziale Ruchu Komendy Miejskiej Policji, której przedstawiciel był obecny na odbiorze. .Groziło to zablokowaniem przejazdu autobusu do przyszłego przystanku końcowego .Jego błędną decyzje musiałem później ..odkręcac” w Urzędzie Miejskim,co nie było łatwe gdyż organizacje ruchu zatwierdza Prezydent Miasta.
W trakcie remontu ul.Podbórzańskiej w 2006r. zgłosiłem w Radzie Osiedla potrzebę mieszkańców uruchomienia komunikacji w tej ulicy po jej wyremontowaniu. Radę Osiedla ten problem wogóle nie interesował, gdyż Kowalski ze Strzępkiem mieli od 20 lat problem ,,kanalizacja Warszewo I”. Dlatego wystąpiłem samodzielnie (pisemnie) do ZDiTM o załatwienie terenu pod pętlę autobusową,gdyż w czasie rozmów jakie prowadziłem w ZDiTMie moje propozycje lokalizacji im nie odpowiadały .Otrzymałem odpowiedź ZDiTM ,że występują do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM o przyznanie działki nr.10 obręb 3064 N/Odrą,która znajduje się za ul.Śródleśną, będąca w tym czasie własnością Skarbu Państwa i czekała po przekształceniu na przekazanie Gminie Miasto Szczecin. Po otrzymaniu tego pisma zgłosiłem w Radzie ujęcie w projekcie budżetu Miasta na 2007r. zapewnienia kosztów na budowę pętli. Radny Jan Posłuszny (12 lat w Radzie) odpowiedział , że ZDiTM ma własny budżet i do UM takich spraw się nie kieruje. Okazało się później, że ZDiTM ma budżet ale na opłacenie swoich pracowników. Znalazł się następny po Kowalskim bardzo kompetentny członek rady Osiedla. W tym czasie jesienią 2006r Jan Posłuszny startował w wyborach do Rady Miasta Szczecina obiecując w kampanii wyborczej mieszkańcom Lisiego Pola załatwienie komunikacji. Po wejściu do niej dzięki ich poparciu, którzy dali się nabrac na jego ,, kiełbase wyborczą” problem komunikacji przestał go interesowac. Miał już inny cel. Załatwienie sobie kanalizacji na ul.Kredowej gdzie ma ziemię, aby podskoczyła mu w cenie. Na moje usilne prośby o wpisanie do projektu budżetu Miasta środków finansowych na budowę pętli przewodniczący RO Strzępek odpowiedział z irytacją cytuję : ,,na nic nie ma pieniędzy a tobie autobusu się zachciewa” koniec cytatu. Grzegorz Kowalski największy autorytet na Warszewie stwierdził ,,tam nigdy nie będzie jeździł autobus”. Takie było oficjalne stanowisko RO. I Panowie radni z Warszewa, przestancie mącic ludziom w głowach bo tego się już nie wyprzecie. W kwietniu 2007r. po przejęciu działki przez Gminę Miasto Szczecin Pan Tadeusz Górski z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM odmówił przekazania jej dla ZDiTM uzasadniając decyzję brakiem Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego rejonu. Na pytania na Forum internautów w sprawie autobusu przed wyborami do Rady Osiedla w 2007r, Rada odpowiedziała cytuję ,, aby jeździł autobus, trzeba najpierw wykupic działkę pod pętle” ,Nie wiem kto i od kogo tą działkę miał kupowac. Panie Kowalski jak pan chcesz to ja Panu wynajde ten post z archiwum Warszewo pl. Zaczęły się kolejne schody. Musiałem wyjaśniac tą sprawę w Biurze Projektów i Wydziale Urbanistyki UM z których otrzymałem informacje, że na inwestycję celu publicznego zgodnie z przepisami taki plan nie jest potrzebny. Przyparty do muru tymi argumentami Pan Tadeusz Górski z wielkim oporem w dniu 13.04. 2007r przekazał działke dla ZDiTM-u. Na moje pisma oraz osobiste rozmowy w ZDiTM dlaczego wybraliście tą działkę skoro droga do niej jest za wąska i będzie problem z drzewostanem ,otrzymałem odpowiedź : ,,nie widzimy problemu, droge poszerzymy żwirem itp.”. W ZDiTM siedzą długoletni pracownicy i wraz ze swoją panią Rzecznik wiedzą jak spławic klienta, gdyż cała ich działalnośc w tej sprawie polegała na pozorach .Oni wiedzieli dobrze jakie są potrzeby .Dlatego śmieszyły mnie informacje udzielane interesantom przez Radę osiedla na dyżurach (Grzegorz Kowalski) ,, piszcie do ZDiTM ,my wam podpiszemy” .Wobec braku jakichkolwiek szans na załatwienie tej sprawy przez Radę Osiedla w czerwcu 2007r. zwróciłem się pisemnie do Z-cy Prezydenta Miasta Pana Beniamina Chochulskiego (któremu podlega ZDiTM) o uruchomienie komunikacji w ul. Podbórzańskiej, który moje pismo odesłał do ZDiTM z adnotacją o udzielenie petentowi odpowiedzi bez zajęcia swojego stanowiska.
W czerwcu 2007r. Jan Posłuszny zorganizował na terenie prywatnym za ul. Śródlesną spotkanie z przedstawicielami ZDiTM oraz Urzędu Miejskiego nt pętli, na którym zobowiązał się, że załatwi zgodę właściciela terenu na jej zorganizowanie (chwilowa dzierżawa). Po tym spotkaniu wszelki słuch o Posłusznym zaginął. Pod koniec sierpnia 2007 w mojej rozmowie telefonicznej z ZDITM-em proszono mnie abym nawiązał kontakt z Posłusznym gdyż nie mają jego adresu ani telefonu i udzielił wiążącej odpowiedzi w powyższej sprawie. Dla mnie takie postępowanie radnego miejskiego jest niepoważne i nie podjąłem tematu. Na zebraniu Rady Osiedla we wrześniu 2007r gdy poruszyłem ten problem Grzegorz Kowalski od razu stwierdził,, własnie teraz Posłuszny pojechał załatwiac do właściciela jego zgode”. Panie Kowalski mnie na takie numery to Pan nie nabierzesz, naiwniaków to sobie szukaj gdzie indziej. Graliście z Posłusznym na jednych skrzypcach.Oczywiście o zgodzie właściciela dalej była cisza. Nie widząc innej możliwości załatwienia komunikacji miejskiej zwróciłem się do Pana Prezydenta Chochulskiego we wrześniu 2007 r. z prośbą o rozmowe.Przekładał terminy (później okazało się dlaczego,zbierał informacje do rozmowy) az w końcu mnie przyjął w dniu 18 września ubr. W czasie tej rozmowy w której uczestniczył Dyrektor WGKiOŚ UM Pan Przepiera Pan Prezydent Chochulski nie wyraził zgody na komunikacje miejską w ul. Podbórzańskiej z powodu :
1.Budżet Miasta nie jest z gumy. Miasto nie posiada środków finansowych na taki cel (wybudowanie pętli).
2.żeby komus coś dac, innym trzeba zabrac a tak się nie postępuje.
3.Moge umieścic taką inwestycje na przyszłośc.
4.Ja takich dzielnic z potrzebami mam kilkanaście i gdyby przychodzili mi od nich radni aby im coś załatwic to bym się pogubił w problemach Miasta.
W tym wypadku trochę racji miał, gdyz takie inwestycje umieszcza się w planach 3-letnich lub 5-letnich,ale cóż można było robic skoro Rade Osiedla problem komunikacji nie interesował.20 lat zajmuje się kanalizacja i nie może załatwic. Pprzewodniczący Strzępek i sekretarz Kowalski mieli do autobusu pare kroków.
Macie naiwniacy warszewscy obietnice Krzystka.
To były jego uzasadnienia formalno-prawne, a do tego doszły inne, z plot Rady Osiedla. Pan Chochulski powiedział mi cytuję: ,,z posiadanych informacji wiem, ze jest pan jedynym radnym ,który chce autobusu”. Jak dostarczy pan zgodę całej Rady Osiedla to mogę z panem rozmawiac.Chce pan urządzac przystanki ludziom pod oknami,przynieśc pan ich zgode itp.. Był to dla mnie szok Dowiedziałem się dopiero po tej rozmowie od urzedników WGKiÓŚ kto jest ich autorem. To Grześ Kowalski takie informacje zanosił do w/w Wydziału. Zgłosił równiez projekt aby autobus zaczął kursowac wzdłuż tej ulicy jak wybudowana zostanie droga od szkoły koło masztu do ul. Podbórzanskiej. Dlatego na zebraniu w Radzie Osiedla gdy zgłosiłem potrzebe położenia nakładki asfaltowej na ul.Poznanskiej aby odciążyc skrzyżowanie przy kościele sekretarz Kowalski od razu zablokował tą inicjatywe, wysuwając projekt budowy drogi koło masztu. Ale ja już wiedziałem o co jemu chodzi. Panie Kowalski mnie Pan nie oszukasz,ja chodze po urzędach i o wszystkim jestem informowany. Nie chcieliście remontu ul.Poznańskiej ,to będziecie mieć przystanek, jak Panu nie pasuje to zmien Pan sobie lokum zamieszkania.O potrzebach decyduje większość a nie jednostka .W takiej sytuacji musiałem szukac innych wariantów aby wymusic na Zarządzie Miasta zmianę decyzji. .Pomogli mi w tym członkowie Rady Miasta z LiD-u ,PiS-u i Pani Judyta Lemm z PO,której po rozmowie zostawiłem dokumenty w przedmiotowej sprawie. Dopiero Pani Lemm gdy zapoznała się z trym problemem wyraziła poparcie tej mojej inicjatywie, mając na uwadze problem ,dzieci, młodzieży szkolnej.Z jej inicjatywy została zwołana narada z udziałem przedstawicieli ZDiTM-u, Urzędu Miasta nt. warunków technicznych i kosztów tej inwestycji. Dopiero podczas tej narady ZDiTM przedstawił prawdziwe warunki, przepisy dot. komunikacji miejskiej i koszty ,gdyż poprzednio mnie oszukiwał. Po przeanalizowaniu kosztów Miasto zapewniło ZDiTM ,że otrzyma fundusze (są b.duże nie podaję ich celowo, koszt inwestycji podam w późniejszym terminie) pochodzące z dotacji UE.Takie decyzje zapadły w październiku ubr i dopiero wtedy otrzymałem pismo od Pana Prezydenta Chochulskiego o realizacji tej inwestycji. Śmieszne były posty niektórych paszkwilarzy jesienią ubr typu ,, radny z Chochulskim uradzili ”.Jak się nie zna szczegółów to nie pisze się głupot, bo ja z Panem Chochulskim nic nie uradziłem.
W listopadzie 2007r na zebraniu w RO przedłożyłem gotową decyzję UM w sprawie uruchomienia komunikacji miejskiej. Rada zamiast przyjąc taką decyzje i wyrazic poparcie zaczęła jej krytykę Radna Renata Piętka stwierdziła, że za ul.Śródleśną nie będzie pętli , gdyż ona wie ,że autobus ma jeździc dalej. Radna Szyszko (obie z Lisiego Pola) stwierdziła, ze autobusu wcale nie będzie, bo wg jej wiedzy wszystko padło. Radna Sałata ,, a dlaczego pętla za Śródleśną a nie przy działkach ?, Grześ Kowalski: autobus dalej nie będzie jeździł bo tam jest wąska droga itp, natomiast dr.Zbaraszewski martwił się skąd Miasto weźmie pieniądze. Tak wyglądały ,,obrady Rady Osiedla w sprawie autobusu”. To podważanie decyzji podjętych w Urzędzie Miejskim .Czy z takimi ludźmi można cos załatwiac ?.

Sprawę uruchomienia komunikacji w ul. Podbórzańskiej wyjaśniłem obszernie, aby mieszkańcy zai -interesowanych osiedli wiedzieli ile trzeba było trudu w doprowadzeniu tej sprawy do finału i komu ją zawdzięczac.Tylko dzięki Pani Judycie Lemm członkowi Rady Miasta, która podeszła do tej sprawy ze zrozumieniem naszych warunków mieszkaniowych i zaangażowaniem będzie ona funkcjonowac.
Podziwiam tupet i bezczelnośc ludzi. którzy nie robili nic, wręcz utrudniali załatwienie autobusu a dziś potrafią afiszowac się w mediach, że to oni są ojcami chrzestnymi tego przedsięwzięcia. Panie Kowalski masz udokumentowanie ,a jeśli mało to mogę dołożyc jeszcze wiecej. Proszę nie straszyc mnie statutem RO, bo ja się nie boję, a najczęściej łamał go pan wraz ze Strzępkiem. Działalnośc pana będzie podana do publicznej wiadomości mieszkancom Lisiego Pola, aby więcej nie oszukiwał Pan ludzi przed wyborami opowiadając fryzjerce osiedlowej brednie o swojej ,,działalności”. Informuję jednocześnie że nie będę prowadził żadnej dyskusji z osobami występującymi pod pseudonimami w tej sprawie. Skoro ja podpisuje się nazwiskiem ( bo pisze prawdę), to drugą strone obowiązuje to samo jeśli chce prowadzic dyskusje ze mną.
Na temat projektu pętli i modernizacji ulicy mam nowe wiadomości z UM (niestety złe) i podam je w późniejszym czasie jak zapoznam się ze szczegółami .Wiadomo już ,że jest opóźnienie o 1 miesiąc i z czyjej winy. Do końca czerwca projekt nie był gotowy, gdyż projektant ( nie z jego winy) musiał zmienic pierwotne założenia .

Radny Piotr Nosek
Avatar użytkownika
Radny
 

radny jak zwykle pluje nienawiścią i agresją

Postprzez EE » 14 lip 2008, o 17:41

skąd u niego tyle agresji? Zamiast rzeczowo przyznać się ze zbyt wczesnie oglosil "szczesliwy final" autobusu na Podbórańskiej to jak zwykle wylewa masę jadu. A o aktualnej sytuacji autobusu tylko dwa ostatnie krótiutkie zdania, a i to potwierdzające stan który widzimy na codzien, czyli ze nic sie nie dzieje.
Avatar użytkownika
EE
 

w jednym ma rację ci starzy radni Warszewa to wszystko do

Postprzez as » 16 lip 2008, o 14:47

wymiany ale przy frekwencji 5% to oni zawsze będą trwać.Najlepiej jakby Kowalski przeprowadził się do innej dzielnicy bo co to za radny który nie umie zadbać o swoja kamienicę nie mówiąc o okolicznych które stanowią scisłe centrum naszej dzielnicy . Był zawsze przeciwnikiem autobusu nie wiadomo z jakiego powodu zreszta chodzenie za kanalizą 20 lat to nogi mogą zaboleć.Która to juz wybory na braku kanalizy wygrane.
Radni lisiego pola po to za wami ludzie głosowali aby przynajmniej nie utrudniać uruchomienia autobusu .Jest decyzja gdzie ma być petla to trzeba wszystko robić by jak najszybciej to zrealizować, głównie dla uruchomienia autobusu tam jesteście .
Panie Zbaryszewski proszę sie nie wtrącać w sprawie uruchomienia autobusu to nie jest pana rejon pan tu nie mieszka i nie odczuwa trudności z powodu braku linii.TO my przez ten czas uzbroilismy tę ulicę czyli wzbogaciliśmy majątek miasta. Dzieki uzbrojeniu przez nas Podbórzańskiaj powstały nowe osiedla i miasto moze naliczać 10 krotnie wyższy podatek od nieruchomości od budynków i gruntów budowlanych niż od ziemi rolnej. To w kwesti finansowej dla dr ekonomii Zbaryszewskiego.Mieszkańcy lisiego pola zasłużyli na wydatek od miasta w postaci autobusu jak nikt inny.
Avatar użytkownika
as
 

Wywołanie

Postprzez W.Zbaraszewski » 16 lip 2008, o 20:57

Ponieważ zostałem wywołany to uprzejmie odpowiadam - nie byłem przeciwnikiem linii autobusowej na ul.Podbórzańskiej.

W Radzie Osiedla jestem od roku, bo od lata 2007 r. Zaś sprawa drogi i autobusu „wlecze” się tak naprawdę od wielu lat. Nie jestem w tej sprawie tak dobrze poinformowany jak radni z wieloletnim stażem w Radzie Osiedla, chociażby p.Nosek. Z portalu warszewo.pl i rozmów wiem, że były przedstawiane m.in. rożne wersje trasy, terminy jej uruchomienia (marzec, potem wrzesień 2007, może także i wcześniejsze). Wiele bardzo kosztownych problemów związanych z tą inwestycją m.in. konieczność modernizacji ulicy, wybudowania pętli, braku środków itd. było podawanych jako istotny powód uniemożliwiający uruchomienie linii autobusowej na tym odcinku. Dlatego uznałem za konieczne podjęcie działań zmierzających do finansowego zabezpieczenia tej inwestycji, w skrócie - UJĘCIE JEJ W BUDŻECIE MIASTA. Ponieważ Radzie Osiedla przysługuje możliwość zgłaszania takich wniosków do projektu budżetu miasta stąd mój głos w dyskusji o linii na ul.Podbórzańskiej w RO. Słusznie zauważa p.Radny we wpisie z 14.07, że „takie inwestycje umieszcza się w planach 3-letnich lub 5-letnich”. Można również zadać pytanie: dlaczego nie było w budżecie tej inwestycji aż do 2008 r. mimo narastającego od wielu lat problemu?
Dlatego insynuacje jakobym był przeciwnikiem tego przedsięwzięcia z uwagi na troskę i dążenie do zapewnienia finansowania uważam za niczym nieuzasadnione.

Pragnę również poinformować Pana AS.Góralczyka, że Warszewo (rozumiane jako całość a nie jedna ulica, nawet jeżeli jest ona tak długa jak ul.Podbórzańska) jest jak najbardziej moim rejonem i ja tu mieszkam. Ponadto uważam, że linie autobusowe winny być tam gdzie jest taka konieczność - jak w przypadku osiedla przy ul. Podbórzańskiej. Natomiast wielkość płaconych podatków w istocie nie ma tu nic do rzeczy.
Na zakończenie - szkoda, że jest Pan TYLKO aktywnym recenzentem i komentatorem działań podejmowanych na Warszewie.
Avatar użytkownika
W.Zbaraszewski
 

Postprzez as » 17 lip 2008, o 07:40

Nie oszukujmy się to jest tak że wszyscy radni sa za wszystkim bo to nie kampania. Jedna inwestycja jest bliższa jednym inna drugim.Mało tego niektórzy moga pomysleć że skoro na jedną inwestycję pójdą pieniądze to na inną może zabraknąć.
Czy wy wogóle w radzie macie priorytety dla Warszewa co jest najwazniejsze dla tej dzielnicy czyba nie i nigdy tak nie będzie.
Moge wam podpowiedzieć obiektywnie po pierwsze nowa Szkoła i zaraz za tym równorzędnie zkomiunikowanie Podbórzańskiej i kanaliza na Sarniej i moze przesmyk jemołowa - duńska ( zaleta małe nakłady i duze korzyści)
Reszta jest szczegółem na zasadzie jak bedzie to dobrze jak nie bedzie to też da się żyć.
Tak czy siak i tak będę na Pana głosował bo coś Pan tam jednak dobrego zrobił dla dzielnicy i Panu się chce.
Avatar użytkownika
as
 

Małe sprostowanie

Postprzez W.Zbaraszewski » 20 lip 2008, o 18:28

Ponieważ ostatni wpis Pana Noska bardzo mnie zaintrygował to podczas ostatniego czwartkowego dyżuru w Radzie Osiedla (RO) przejrzałem pisma z końca XX w. i początku XXI :grin: dotyczące ul. Podbórzańskiej. Według mnie wiele stwierdzeń Pana Noska w ostatnim wpisie na forum zasadniczo rozmijają się z informacjami zawartymi w tych dokumentach.

Nadto uważam, że bardzo wiele dobrego Warszewo zawdzięcza długoletniemu przewodniczącemu RO Panu Wiktorowi Strzępkowi, który jak mało kto poświęcił wiele zdrowia, czasu i pieniędzy dla naszej dzielnicy. W moim odczuciu (znam Pana Wiktora od dość długiego czasu) stwierdzenia Pana Noska w stosunku do niego są nieprawdziwe, a nawet oszczercze.

Pan Nosek stwierdza m.in. że "Rada Osiedla w ogóle nie zajmowała się tym problemem (chodzi o ul.Podbórzańska i autobus), wręcz blokowała tą inicjatywę" .
Nie wiem od kiedy kto zamieszkuje na Warszawie, lecz w czasach, gdy ja tu jeszcze nie mieszkałem - jak zapewne wielu mieszkańców przy ul. Podbórzańskiej - bo w grudniu 1999 r. Rada Osiedla w piśmie kierowanym do UM Wydziału Inwestycji Miejskich (znak: RO-06/87/99 z 09.12.1999) w sprawie opinii dot. budowy infrastruktury dla osiedla przy ul. Podbórzańskiej stwierdza, że "rozbudowa Warszewa podniesie standard dzielnicy do tej pory zaniedbywanej. Polepszą się jednocześnie warunki ludzi tam zamieszkujących (...) Ponadto Rada Osiedla wnosi o wykonanie oświetlenia obecnej ulicy Podbórzańskiej wraz z wykonaniem chodnika, aby mieszkańcy nowobudowanego osiedla bezpieczne mogli się tam dostać. W perspektywie myślimy o przedłużeniu trasy linii autobusowej". Podpisano: Wiktor Strzępek (przewodniczący), ś.p. Eleonora Szymkowiak (sekretarz).

W innym miejscu swego wpisu Pan Nosek m.in. stwierdza, że "w 2002 r. na zapytanie o uruchomienie komunikacji miejskiej odpowiedziano, że warunkiem takim jest wyremontowanie nawierzchni ulicy Podbórzańskiej.
Już w marcu 2001 r. Pan Wiktor Strzępek składając do Urzędu Miasta wniosek do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego podkreślał konieczność budowy ul. Podbórzańskiej.

Innym zarzutem we wpisach Pana Noska jest jakoby na Jego „uwagi w Radzie co się dzieje z ul.Podbórzanską Przewodniczący i sekretarz w ogóle nie reagowali”, a także, że gdy zgłosił „potrzebę położenia nakładki asfaltowej na ul.Poznanskiej, aby odciążyć skrzyżowanie przy kościele sekretarz Kowalski od razu zablokował tą inicjatywę”.
Rada Osiedla w czerwcu 2003 r. pismem R.O.W. -06/51/03 z 05.06.2003 r. wnioskowała o uwzględnienie w budżecie miasta w 2004 r. najpilniejszych zadań do wykonania na Warszawie. Wśród 8 zadań wymieniono także „położenie asfaltu na ul.Poznańskiej i ul. Podbórzańskiej). Pismo podpisane przez p. W.Strzępka, G.Kowalskiego oraz R.Stasiuka.

Przykłady można zapewne mnożyć, przywołując kolejne cytaty, pisma lecz przecież nie do tego trzeba to sprowadzać… Szanowny Panie Nosek, myślę, że chyba nie należy w większości dopatrywać się przeciwników tego w gruncie rzeczy neutralnego przedsięwzięcia, bo i dlaczego?? Siła oddziaływania np. na UM będzie większa jeżeli będziemy działali wspólnie m.in. przez RO, czy Stowarzyszenie, a nie pojedynczo nadto miotając we wszystkie strony nieuzasadnione oskarżenia.

Jednocześnie serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby w najbliższy wtorek (22 lipca) do siedziby RO (ul. Szczecińska 12) na godz. 18 na robocze spotkanie w związku z planowanymi na 5-7 września Dniami Warszewa. Może ktoś z Państwa ma ciekawy pomysł, albo co lepsze, ochotę współtworzyć takie przedsięwzięcie?
Avatar użytkownika
W.Zbaraszewski
 

Postprzez yoyo » 23 lip 2008, o 06:47

Panie Nosek
"Sprawę uruchomienia komunikacji w ul. Podbórzańskiej wyjaśniłem obszernie, aby mieszkańcy zai -interesowanych osiedli wiedzieli ile trzeba było trudu w doprowadzeniu tej sprawy do finału i komu ją zawdzięczac.Tylko dzięki Pani Judycie Lemm członkowi Rady Miasta, która podeszła do tej sprawy ze zrozumieniem naszych warunków mieszkaniowych i zaangażowaniem będzie ona funkcjonowac. "


Pozwoli pan,ze bedziemy bic poklony ,jak sprwa ujrzy finalny czyn..
Poki co nic sie w tej materii nie dzieje i przypisywanie sobie zaslug jest dalece nie na miejscu.
Avatar użytkownika
yoyo
 

Póki co pętla nie powstaje

Postprzez as » 4 sie 2008, o 13:59

myslałem że w sierpniu się coś zacznie skoro w listopadzie ma jechać. Czy fizycznie jest mozliwość przez niecałe 3 miesiące zrobić ogrom prac budowlanych by mógł w listopadzie 2008 autobus ruszyć na zaplanowanej trasie.
Moze ktoś coś wie o przetargach na roboty budowlane na Podbórzańskiej czy są ogłoszone czy kogoś wyłonili czy moze nic sienie dzieje.
Avatar użytkownika
as
 

Zmiana planów

Postprzez Lepik'o » 4 sie 2008, o 23:00

Dla wszystkich zainteresowanych tą sprawą mam najnowsze wiadomości pętli nie będzie a wiąże się to z przebudową i rozbudową ul. Miodowej ( informacja - )
tak więc linia auobusowa bedzie szła z Podburzańskiej na Miodową do Osowa a docelowo na Głębokie a nawet do Wołczowa i Dobrej. Pieniądze przeznaczone na pętle zostaną skierowane na poprawę pętli na Osowie i modernizację Miodowej w stronę Głębokiego.
Na lato i zime super rozwiązanie dla Warszewa

Co niektórym może to nie odpowiadać
- ze wzgledu na to że opuźnione zostanie uruchomienie lini autobusowej w stronę lasu,
- ludki pod lasem nie bedą zadowolone że autobus im będzie brzęczał,
- i kilka innych powodów.

Dodatkowo linia 51 ma być skierowana na Bukowo a docelowo do rejonów Skolwina.

Czekam na wasze wypowiedzi wiecej informacji i szczegółów w najbliższych dniach jak je zdobęde.
Lepik'o
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 22:41
Lokalizacja: prosto z nieba

Postprzez ajed » 5 sie 2008, o 06:14

Kiepski pomysł.

Po pierwsze na razie Miodowa powstaje tylko na odcinku Podburzańska - Vast Bouw. Ponoć Vast Bouw czyni starania aby też podpisać umowę na sfinansowanie Miodowej przebiegającej przez ich osiedle. Póki co nie ma planów na odcinek Vast Bouw - Gubałówka, a bez tego autobus jeździć nie będzie.
Tak czy inaczej oznacza to opóźnienie o kolejny rok, jak nie więcej.

Po drugie taki aubus w niczym nie rozwiązuje problemu mieszkańców Lsiego Pola, czy nowopowstającyh bloków "przy maszcie". Dalej będą musieli "drałować" na autobus.

Lepszym rozwiązaniem byłaby budowa pętli na Śródleśnej i puszczenia autobusu po Podburzańskiej. A po oddaniu całej Miodowej "dołożenie" linii Podburzańska - Głębokie. Przy obecnych planach nie bardzo widzę sens jazdy do Centrum "na około", bo przynajmniej przez Osowo, jak nie przez Głębokie.

No i na zakończenie wypada napomknąć, iż przy takiej trasie autobus będzie miał tylko końocwy na Warszewie. Cała jego dalsza trasa przebiegać będzie przez Osowo. Z tego wynika, że Osowo ma większą siłę przebicia (a może skuteczniejszych radnych), niż Warszewo.
Avatar użytkownika
ajed
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: Sudecka

Postprzez as » 5 sie 2008, o 08:16

Masz sporo racji . Wiekszość ludzi z terenu Podbórzańskiej i okolic udaje się do centrum i na Niebuszewo mało tego po drodze zabiera pozostałe Warszewo. a przy rozwiązaniu takim jak miodowa ( której notabene nie ma nawet projektów) i dalej głębokie nie ma racji bytu bo komu ono ma służyć .
W normalnym mieście komunikacja miejska powstawałaby wraz z zabudowaniami i infrastrukturą.
Powiedzmy juz z 2 lata temu powinien jechać autobus i kończyć bieg przy lisim polu w dalszej kolejności powinien obejmować kolejne odcinki itd. ale u nas powstają co róż nowe megakoncepcje które odkładane są na wieczne nigdy czego dowodem jest komunikacja na podbórzańską.Brak rozwiazań cząstkowych powoduje że na upragnioną komunikacje ludzie chyba sobie jeszcze poczekają.
Lepik podpuszcza przecież to nierealistyczna koncepcja i bez sensu do wykonania w najbliższym czasie ale za 5 lat to czemu nie
Avatar użytkownika
as
 

Postprzez luki » 5 sie 2008, o 09:33

Wszystko bez sensu, linia nocna 530 ruszy 1 października, i zamiast na Podbórząńską (bo pętli nie ma) musi zostać skierowana na Warszewo lub kormoranów.
Avatar użytkownika
luki
 

Trasa autobusowa

Postprzez Lepik'o » 5 sie 2008, o 17:16

Widać małe nieporozumienie nowa trasa autobusowa lini 87 przebiegać ma z Niebuszewa jak dotychczas a zmiana nastąpi taka że nie będzie szła Rostocką lecz dalej Szczecińską poprzez Podburzańską i skręt w lewo w Miodową do Osowa dalej Głębokie, no i rozwojowe tereny Wołczkowa i Dobrej
Lepik'o
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 22:41
Lokalizacja: prosto z nieba

Postprzez ajed » 5 sie 2008, o 19:50

Avatar użytkownika
ajed
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: Sudecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron