Mamy to co mamy...czyli obietnice miasta

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Mamy to co mamy...czyli obietnice miasta

Postprzez Cobeer » 16 sie 2005, o 17:42

Temat zarzucam gdzyż bardzo osobiscie mnie irytuje :evil: kompletna ignoracja "władz" (w cudzysłowiu bo władaćto oni napewno nie potrafią) miasta Szczecina. Otóż chodzi o ... BOISKO!!! Nasze osiedle się rozrasta w zastarszającym tempie liczy zapewne ok 4000 mieszkańców. I niestety w planach NIE MA wygospodarowanego terenu na rekreacje!! Mnie osobiscie marzy się obiekt ala obiekt w policach (ehhhh :roll: ) ale i czymś prostrzym wkonstrucji mieszkańcy by niepogardzili. Na naszym osiedlu jest tylu młodych chłopaków ale niestety niemają możliwości podnoszenia swych umiejetności na cywilizowanym boisku (bo to kolo SP 7:D:D:D to by wygrało w "¦miechu Warte" nagrode roku) i klepią piłke w klatce na "końcowym".
Kiedy młodsza częśćRO Warszewo chciała "zoorganizować" boisko na polu Jantarowej. W magistracie stwierdzili, że to zły pomysł bo za rok to się budowa zaczyna. Był rok 1998 lub 99. Później obiecali teren "bagien" na rogu Szczecińskiej z Wapienną. Ostatnio słyszałem, że już to deweloper podzielił na działki...może powstanie kolejny dom rozpusty...Bo tego na Warszewie nie brakuje...są już DWA.
Cobeer

mamy to ...

Postprzez dablju pi » 16 sie 2005, o 22:16

Cobeer, skąd masz takie info, że teren między Wapienną a budynkiem radiostacji jest już sprzedany? Moim zdaniem jest to idealna lokalizacja dla nowej szkoły i takiego boiska jak w Policach. Tylko kto mógłby wyłożyc na to szmal? :cry:
dablju pi

Postprzez Cobeer » 16 sie 2005, o 22:38

Wieeeeem o tym i bardzo bym chcial aby tak było (i powstalo boisko) Ale jaskółki sąsiedzkie tej działki ćwierkaja inaczej...(niestety) :?
Cobeer

Postprzez zoro » 17 sie 2005, o 09:26

Może rada Warszewa coś wie a jak nie wie to niech się dowie.
zoro

Bloki na starym Warszewie.

Postprzez Radek » 17 sie 2005, o 11:07

Sprzedany został pod zabudowę teren przedsiębiorstwa melioracji (betonowy plac przy Szczecińskiej). Znany z polityki maksymalnego zagęszczania architekt miejski Zbigniew P. przewidział w tym miejscu o zgrozo - blokowce (informacja z drugiej ręki nie potwiedzona w magistracie). I to jest dla mnie architektoniczne zaśmiecanie starej części Warszewa. Czemu żaden z inwestorów nie pójdzie sprawdzoną ścieżką firmy Intop Ltd, która wybudowała zgrabne i cieszące się wielkim powodzeniem domy wielorodzinne w sąsiedztwie szkoły?
A co do terenów podmokłych przy Wapiennej to przeznaczone są one pod czteropasmówkę do Polic ...
Radek
Site Admin

Postprzez Cobeer » 17 sie 2005, o 12:09

Czyli sytuacja jest jeszcze bardziej klarowna...Zero inwestycji rekreacyjnych na Warszewie. Nic tylko przyklasnąćnaszemu UM. A architekci w magistracie to... :evil: szkoda słów. Jeszcze nich tylko "zagospodaruja" trawnik przed kościołem na jakąś "biedronke" albo "lidla". 8) Przecież przed wojna tez był tam budynek...
Cobeer

Postprzez dablju pi » 17 sie 2005, o 14:46

To faktycznie kicha. Został jeszcze teren między Duńską, Jantarową i Złotowską, tam, gdzie według różnych informatorów, miał stanąćnowy kościół. Jest jeszcze wielkie zagłębienie między ulicami Kostrzewskiego i Rosponda. Czy ktoś wie o przeznaczeniu tych terenów?
Cobeer, widocznie w magistracie są przekonani, że dwa betonowe boiska do kosza wystarczą coraz liczniejszej rzeszy warszewiaków. :oops:
dablju pi

Postprzez Johnson » 17 sie 2005, o 15:43

Z boiskiem na naszym Warszewie to jest przesada... Te szkolne ponoćzostało wyremontowane za 200tyś. Zł!! :roll: Na co poszły te pieniądze, wole nie wiedzieć, może kiedyś powołają do tego stosowną komisje. :twisted: A jeżeli chodzi o nowe boisko dla rzeszy spragnionych rekreacji warszewiaków to jestem w stanie załatwićciężki sprzęt aby takowe stworzyć. Myślę, że łatwo też znaleźlibyśmy ludzi chętnych do pomocy, może nie będzie to obiekt jak na Piaskowej w Policach ale od czegoś trzeba zacząć. Jedynym, w sumie najważniejszym problemem, jest brak terenu. I tu musiałby się ktoś postaraćz Rady Osiedla, wtedy może by coś ruszyło...?
I tylko Wicher, Wicher Warszewo...
Johnson

Postprzez Cobeer » 17 sie 2005, o 23:33

Czyli pomysł na budowe boiska koło Jantarowej dalej może byćaktualny. :D :D :D (Bramki można wziąśćz byłego WEMBLEY) Myślę, że RO Warszewo nic nie wskóra, jedyna tylko rzecz którą należy zrobićto zapytaćmieszkańców Jantarowej (zwłaszcza pania z pod nr10) czy niebeda mieli obiekcji co do takiego boiska...Albo zrobićje poprostu na dziko. Olaćwszystkich, zrobićsobie dobrze... Ot co. :evil:
Cobeer

BISKO

Postprzez WRĂ“ZKA » 1 lis 2005, o 00:03

żeczywiście teren -uwaga !tyły ulicy poznańskiej,wapiennej ,koło radiostacji są zarezerowane na tereny rekracyjnei może boisko ale czarno to widzę przy takiej gospodarce urzędu miejskiego to za 20- cia parę lat jak dobrze pójdzie
WRĂ“ZKA

Boisko

Postprzez Radek » 4 lis 2005, o 01:43

Cobeer pogadaj z Dydkiem. Firma Dykowski właśnie robi drogę osiedlową dla Siemaszka przy Duńskiej (blok przy radio). Można by ich poprosićo wyrównanie kawałka terenu przy Jantarowej oczywiście w czynie społecznym. Na wiosnę jakaś trawka i jest gdzie piłkę kopać.
Radek
Site Admin

Powrót do Lokalne