MakDom Warszewo Przylesie

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez wieczor » 9 lis 2009, o 21:09

Witam!

Rozważam kupno mieszkania w MakDom Warszewo Przylesie. Będąc raz w biurze natrafiłem na klientów, którzy narzekali na zawilgocenie mieszkania - byli naprawdę w bojowych nastrojach.

Proszę bardzo o kontakt osoby, które kupiły tam mieszkanie lub mają informację na temat czy takie problemy (lub inne) pojawiły się w mieszkaniach. Mój mail uniqwieczor (at) wp.pl.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc
Pozdrawiam

Piotrek
Avatar użytkownika
wieczor
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez Radek » 10 lis 2009, o 00:06

Warszewskie wzgórza nie należą do najłatwiejszych w dziedzinie budownictwa. Wszechobecna glina a tym samym nieprzepuszczalny grunt zmusza projektantów osiedli mieszkaniowych do zwrócenia szczególnej uwagi na sprawy odprowadzenia wód gruntowych oraz opadowych. Z problemami zalewania garaży boryka się nawet najwyższy budynek w okolicy - "Widok" przy ul. Bandurskiego.

Opinie o samej firmie MakDom są raczej dobre. Nie od dzisiaj jednak słyszy się, że konsorcjum składające się z kilku firm deweloperskich (w tym największy Vast-Bouw) budujących osiedla przy ulicy Podbórzańskiej ma problemy z odprowadzeniem wody. Póki teren ten stanowiły pola i łąki woda znajdowała sobie ujście wykorzystując naturalne ujścia w postaci strumieni i cieków. Wybetonowanie ogromnego obszaru gruntu, bez przemyślanego sposobu odprowadzenia wody, najpewniej są jedną z przyczyn obecnych problemów mieszkańców.

Wyobraźcie sobie dziurę w glinie, do której wstawiacie podpiwniczony budynek, obsypujecie go piaskiem i czekacie na deszcz. Nie trzeba być budowlańcem, aby wyobrazić sobie co się będzie działo za chwilę. W końcu ile wytrzymają ściany fundamentów skąpane non-stop w wodzie? Rzetelny wykonawca, świadomy z jakim gruntem ma do czynienia, problemowi zaradzi.

Tak pokrótce problem wody wygląda w skali makro. Jak ma się to do konkretnych budynków MakDomu? Dokładnie nie wiem. Niech wypowiedzą się klienci tej firmy.
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez Gość » 12 lis 2009, o 19:45

Witam,kupilam na tym osiedlu mieszkanie ale z tego co wiem to nie chodzi o zawilgocenie od ziemi ale o to że w ścianach została woda,nie przykrywali jak budowali a padał deszcz,ogólnie z mieszkaniami ok ale ja czekam już od sierpnia żeby tam zamieszkać i niby jeszcze 2 tygodnie albo znów ściemniają.
Avatar użytkownika
Gość
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie siemaszko opinia

Postprzez Gość » 3 gru 2009, o 14:45

przeczytałam o podmokłych terenach na warszewie. chcę kupić mieszkanie od Siemaszki na duńskiej od złotowskiej. czy ten teren też jest podmokły? czy ktoś może mi się wypowiedzieć w solidności tego developera? czy ma dużo usterek przy odbiorze? czy się mieszka bez problemów? czy poddasza nie są za "gorące" do zamieszkania? Proszę o każdą informację.
Avatar użytkownika
Gość
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez gość123 » 3 sty 2010, o 19:30

Witam,

Kupiliśmy mieszkanie w makdomie. Osiedle piękne, mieszkanko super. Jesli chodzi o developera, to oprócz nieterminowości (oddanie mieszkania, likwidowanie zgłoszonych usterek), nie mam żadnych zarzutów. Jesli chodzi o mokre ściany, to jak dla mnie masakra. Suszenie ścian dmuchawami, bo gładź kompletnie nie chciała schnąć; tynk zwijający się na wałkach podczas malowania i przeciekające okna połaciowe. być może faktycznie jest to kwestia nie przykrywania murów podczas budowy i jak blok się wysuszy przyszli mieszkańcy nie będą mieli już z tym problemu, ale my remontując mieszkanie bez ogrzewania (blok odddany we wrześniu a ogrzewanie włączone pod koniec listopada) właśnie z takimi problemami się borykaliśmy. Kwestia ogrzewania trochę mnie dziwi - kiedy kupowaliśmy poprzednie mieszkanie (od spółdzielni) wprowadzaliśmy się w lutym a spółdzielnia ogrzewała budynki na własny koszt już od połowy października.
Avatar użytkownika
gość123
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez BORYSEK » 2 lut 2010, o 21:11

ZANIM KUPICIE MIESZKANIE W MAK DOM'IE MUSICIE SIE ZASTANOWIĆ. JA POMAŁU ZACZYNAM TEGO ŻAŁOWAĆ. NIE ROBIE ZŁEJ REKLAMY TEJ FIRMIE ALE STWIERDZAM FAKTY: KRZYWE ŚCIANY, SUFITY, TERAZ DOSZŁY PRZECIEKAJĄCE OKNA POŁACIOWE JAK NA NOWE MIESZKANIE TO TROCHE ZA DUŻO!!! WCZEŚNIEJ SĄSIADOM ZALAŁO MIESZKANIA BO BYŁY ŹLE ZABEZPIECZONE KOMINY. NO I OCZYWIŚCIE ABY DOCZEKAĆ SIE INTERWENCJI TRZEBA MIEC STALOWE NERWY .....TAK WIĘC WYBÓR NALEŻY DO WAS....
Avatar użytkownika
BORYSEK
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez klara_d » 15 lut 2010, o 13:21

W odp na pytanie dotyczące Siemaszki:
mieszkam w bloku od siemaszki na duńskiej i zdecydowanie nie polecam. Przede wszystkim odradzam kupowanie mieszkania z okanami od ul.Duńskiej- można na okrągło myć okna (po kilku dniach robią się czarne od spalin). Mieszkanie potwornie akustyczne- stropy kompletnie niewyciszone do tego stopnia, że budzimy się z mężem w nocy, kiedy sąsiad z mieszkania nad nami brzydko pisząc- sika. Nie wspominając, że gdy sąsiedzi dwa piętra nad nami kłócą się- słychać KAŻDE słowo :/. Jeśli Siemaszko to koniecznie garaż podziemny, bo na parkingach nie ma miejsca, szczególnie gdy kończy się pracę późno- można zapomnieć o zaparkowaniu pod domem.
Avatar użytkownika
klara_d
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez artnadia » 19 maja 2010, o 13:39

A co myślicie o budowie dewelopera comfortime na duńskiej (przy netto)? Budynki beda 6 piertowe i stac beda na górce. Rozwazam kupno mieszkania tam.
Avatar użytkownika
artnadia
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez soraza-pc1Y3H3A3 » 7 sty 2011, o 19:48

No coz, my tez mamy mieszkanie w MAKDOM.Nasze bylo suche, wprawdzie sciany nie byly zbyt rowne, ale przed malowaniem wyrownano. Mamy ladne mieszkanie. Wykanczalismy je dla siebie, ale teraz chcemy sprzedac, nie dlatego, ze jestesmy niezadowoleni,/wynajc nie chcemy, bo nie wiadomo na kogo sie trafi, zdewastuja i bedzie skorka za wyprawke. Po prostu zdecydowalismy sie na budowe domu i to jest powod sprzedazy. Slyszelismy narzekania, ale duzo jest tez i zadowolnych. My tez. Moze ktos jest zaintersowany kupnem 698 970 415.
Avatar użytkownika
soraza-pc1Y3H3A3
 

Re: MakDom Warszewo Przylesie

Postprzez gość321 » 10 sty 2011, o 21:18

Więcej na temat inwestycji znajdziecie na forum http://www.naszeprzylesie.fora.pl
Avatar użytkownika
gość321
 

Re: MakDom LUBLIN Słoneczny Dom

Postprzez Gość » 28 cze 2012, o 21:49

Te miszaknia to poraszka same błedy
Avatar użytkownika
Gość
 


Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron