Robimy lodowisko?

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Robimy lodowisko?

Postprzez Radek » 31 sty 2010, o 22:03

Padło hasło "Robimy lodowisko".
Ponieważ ferie już się rozpoczęły trzeba szybko podjąć decyzję oraz przystąpić do realizacji. Mamy załatwionych strażaków z woda teraz szukamy lokalizacji. Pierwszy pomysł, boisko przy Radzie Osiedla, upadł z powodu ... biurokracji. Kolejne miejsce to boisko przy Perlistej. Jeśli wszystko pójdzie po myśli to w poniedziałkowy wieczór potrzebna będzie pomoc w odśnieżaniu placu tak aby następnego dnia można było wylać wodę (mróz do -15). Lodowisko dla dzieci (i nie tylko) ruszyłoby wtedy od środy.
Może ktoś ma jakiś inną propozycję lokalizacji? Gdzie wcześniej na Warszewie wylewane były lodowiska?
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Re: Robimy lodowisko?

Postprzez Lepik'o » 2 lut 2010, o 22:51

Trochę się spóźniłem na poniedziałek, najczęściej to lodowisko robiono przy szkole, jakby co to ja mogę się dołączyć ewentualnie dopiero piątek-sobota jak się podleczę i temat będzie nadal aktualny, mam nadzieje ze przepis jest znany ale przypominam:
1 - odśnieżanie
2 - zalanie wodą ale cienką warstwą aby szybko zamarzła jak będzie za dużo wody to jej temp. podgrzeje tzw. dno po prostu wsiąknie
3 - zalanie drugie wodą teraz już gruba warstwa
4 - czekanie aż zamarznie
5 - ślizganie itp.
6 - czasami odśnieżenie jak poprószy
to chyba tyle no może ktoś ma inne wersje i pomysły
Lepik'o
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 22:41
Lokalizacja: prosto z nieba

Re: Robimy lodowisko?

Postprzez Radek » 4 lut 2010, o 08:01

Pogoda, pogoda i jeszcze raz pogoda. Patrząc na słupek rtęci w okolicy 0 st. C póki co możemy o lodowisku tylko pomarzyć ...
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Re: Robimy lodowisko?

Postprzez Anula » 9 lut 2010, o 08:01

Drogi Lodogryf i słaba Gubałówka - fajnie byłoby się poślizgać na Warszewie :D
Avatar użytkownika
Anula
 


Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron