Strona 1 z 1

Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 23 sie 2010, o 21:44
przez Lepik'o
Wywołuję nowy temat na forum, na pewno wielu z was będzie nim zainteresowanych, a zdania i opinie będą podzielone myślę, że już pora, aby temat przeznaczenia budynku po starej SP7 wywołać do „tablicy”.

- po to, aby określić potrzeby społeczne na osiedlu związane z „nowym-starym” budynkiem,
- po to, aby przygotować odpowiednie plany do zagospodarowania budynku zaraz po jego zwolnieniu przez SP7,
- po to, aby to wszystko uwzględnić w budżecie (wydatki) miasta na 2011 rok,
- po to, aby nikt z kandydatów do RM i na prezydenta miasta nie chwalił się, że to jego pomysł i dzieło,
- po to, aby budynek po remoncie i odpowiedniej adaptacji zgodnie z potrzebą naszą i waszą zaczął funkcjonować od początku 2012 roku lub od września 2012 roku,
- po to, aby RO mogła ostro się za to wziąć,
- po to, aby np. podczas „Dni Warszewa 2010” zrobić mini referendum, kto jest, za jakim przeznaczeniem budynku po starej SP7 według głosów tu na forum lub każdego innego sensownego.

Zapraszam do wylewania swoich propozycji i pomysłów na klawiaturę nie sugerując niczego.

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 24 sie 2010, o 06:32
przez szczecin
Ponoć ma tam być gimnazjum. chociaż nie wiadomo jak wygląda demografia w szczecinie. Liczba młodzieży spada i szkół jest w bród.

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 7 wrz 2010, o 16:27
przez Zainteresowany
Myślę że temat przeznaczenia budynku po SP7 jeszcze nie jest przesądzony, idąc tropem konsekwencji i potrzeb to wydaje się że (nawet nie wydaje się a jest) luka pomiędzy nowo powstałym żłobkiem i nowo powstałą szkołą nazywa się przedszkole (przy znacznie mniejszej ilości dzieci na Warszewie przedszkole było i funkcjonowało przez wiele lat) więc moim zdaniem takie powinno być przeznaczenie budynku po SP7, a co od gimnazjum to:
- nastolatkowie sobie poradzą z dojazdem do miasta lub, i trzeba budować nowe gimnazjum bo budynek po SP7 to się raczej nie nadaje na gimnazjum.
Fakt że nie którym nie pasuje powstanie publicznego przedszkola na Warszewie, ale nie wszyscy to ludzie z nie wiadomo z jakimi zarobkami aby wysłać malucha do prywatnego przedszkola - jeżeli się nie mylę to mamy na Warszewie prywatne przedszkola i prawie przedszkola w ilości 4szt.

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 13 sty 2011, o 22:32
przez mieszkanka warszewa
Witam moim skromnym zdaniem w budynku po szkole powinno być przedszkole publiczne,gdyż nie każdy z nas chce prowadzać swoje pociechy do przedszkoli prywatnych,których jest tu dużo a publicznych nie ma.

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 14 sty 2011, o 10:33
przez maciejkowa
Zgadzam się z przedmówcą, jednak ile od nas zależy ? Tak realnie to chyba mamy zerowy wpływ na to co będzie w tym budynku :|

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 14 sty 2011, o 20:49
przez Aniahania
Myślę podobnie jak posty wyżej - sporo mieszka w naszej okolicy młodych ludzi z dziećmi "na dorobku",zadłużonych kredytami więc może przedszkole czy też żłobek byłoby trafnym rozwiązaniem a o przeznaczeniu obiektu powinni zdecydować mieszkańcy więc widzę tu popisania się Rady Osiedlowej która może odpowiednio zadziałać i podpowiedzieć w Urzędzie Miejskim o takim zapotrzebowaniu bo pojedyńcze głosy to niestety mało znaczą. :idea:

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 14 sty 2011, o 21:54
przez MIESZKANKA
Obecnie budynek nie jest do uzytku jest obiektem oswiaty na chwile obecną wymaga kapitalnego remontu a wiadomo koszt takowego jest ogromny po wielomilionowej inwestycji jaka jest szkoła ,miasta nie stać na drugą taką może w przyszłosci.

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 15 sty 2011, o 00:15
przez Lepik'o
Żłobek się buduje przy Duńskiej i ma być oddany do września, budynek nie jest aż w takiej złej kondycji a tak w ogóle to cokolwiek się zmieni z jego przeznaczeniem to trzeba będzie zainwestować kasę i nikt tu nie mówi o inwestowaniu kilkudziesięciu milionów wystarczy spokojnie 1, no i oświata na 90% nie jest jego właścicielem tylko posiada go w tzw. trwałym zarządzie więc miasto może zmienić trwały zarząd (co i jak to nie wnikam).

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 17 sty 2011, o 13:17
przez Maga 1
A czy ktoś chciałby, żeby w budynku po SP 7 urządzono państwową przychodnię? Myślę, że to byłoby przydatne zarówno rodzinom z małymi dziećmi, jak i osobom starszym.Czy długo jeszcze będziemy musieli jeździć na ul. Łuczniczą?
Rozumiem, że trzeba wtedy przekazać budynek do NFZ,ale może warto to załatwić.Po co na siłę tworzyć następne przedszkole, czy żłobek?

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 17 sty 2011, o 19:28
przez Aniahania
To bardzo dobry pomysł-jestem za Przychodnią ale znając NFZ wydaje mi się że to droga przez mękę [sama modernizacja a środki na przekształcenie] ale gra warta zachodu-próbujmy może by się udało ! :idea:

Re: Co z budynkiem po starej SP7?

PostNapisane: 8 lip 2011, o 22:30
przez mwinko
Również myślę, że Publiczny ZOZ by się przydał na Warszewie choć przedszkole państwowe to też niezły pomysł, ale spójrzmy prawdzie w oczy, budynek zostanie przeznaczony temu kto da najwięcej € więc obie opcje nie mają szans na spełnienie...