Strona 1 z 1

Zima na Warszewie

PostNapisane: 8 gru 2010, o 20:11
przez Aniahania
Mamy więc zimę i to śnieżną zimę.Konia z rzędem temu kto widział na ul.Złotowskiej plug a przecież wiadomo że nie ma na wymienionej ulicy chodnika.Ludzie brną poboczem jezdni a co niektórzy kierowcy trąbią i to właśnie jest życie codzienne mieszkańców tej ulicy.Na ul Duńskiej jeżdzą pługi i piaskarki ,nawet i przystanki są odśnieżane ale Złotowską to tylko w złote ramki oprawić i pokazywać.Ostatno" zakopał "się TIR zapełniony mater.budowlanymi - naprawdę podziwiałam jak się wymijają samochody jadące z obu stron i szła pani ciągnąc saneczki z małym dzieckiem [trzeba nie mieć wyobrażni aby robić coś takiego].Piszę z myślą że może ktoś pomoże mi "uruchomić"chociaż raz pług śnieżny bo zapowiadają duże śnieżyce.Pozdrawiam ciepło mieszkańców Warszewa w te zimne dni. :(

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 10 gru 2010, o 12:29
przez doświadczony ;)
Kiedyś dawno dawno temu taki problem wystąpił na ul. Podbórzańskiej. Pomógł telefon do Dyżurnego Technicznego Miasta, przepraszam to nie był jeden telefon, ale odśnieżyli. Bo już woziliśmy łopaty w samochodach...

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 10 gru 2010, o 13:22
przez Aniahania
Dziękuję za podpowiedz.Serdecznie pozdrawiam z zasypanej Złotowskiej i życzę ciepłego dnia bo słonko nieśmiało wygląda. 8)

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 11 gru 2010, o 13:16
przez ajed
Niestety w Szczecinie w pierwszej (i zazwyczaj też ostatniej) kolejności odśnieża się ulice po których jeżdżą autobusy. Pozostałe ulice czekają na "wolne moce przerobowe" pługów, lub po prostu na interwencje mieszkańców.

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 11 gru 2010, o 19:22
przez Aniahania
Szkoda że to jest sobota bo zaprosiłabym kogoś ze Spółdzielni Wspólny Dom na spacer ulicą osiedlową;bryja usuwa się z pod butów,spływa błoto a jak jedzie samochód to nie wiadomo gdzie uciekać.Dalej na odiedlu odśnieżone bo są chodniki ale ta ulica tylko pięknie się nazywa.Nasze dozorczynie zrobiły sobie wolną sobotę-zobaczymy co będzie dalej bo dopiero zapowiadają opady śniegu.Pozdrawiam i dziękuję za podjęcie tematu. :idea:

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 16 gru 2010, o 18:51
przez Aniahania
Spółdzielnia Wsp.Dom zareagowała na telefoniczne interwencje i...odśnieżyli dzisiaj osiedlową ul.Złotowską-dziękuję w imieniu wszystkich którzy przechodzą tą ulicą.Warto reagować a nie tylko narzekać,czasem trzeba podpowiedzieć bo Spółdzielnia daleko.Ciepło pozdrawiam w zimowy wieczór Forumowiczów :wink:

Re: Zima na Warszewie

PostNapisane: 27 gru 2010, o 11:20
przez szczecin
Dzieki autobusowi ulica podbórzańska jest regularnie odsnieżana i pomyśleć że kiedyś tzw samochodziarze zamieszkajacy przy samej ulicy słali protesty by nie uruchamiać linii autobusowej a dzisiaj dzięki niej mają komfort poruszania się odsniezona jezdnią . Ciekawe czy to doceniają czy dalej marudzą jak kiedyś.