Strona 1 z 1

Kanalizacja

PostNapisane: 11 wrz 2005, o 07:55
przez stasio77
Witam.
Zapewne wiecie że częśćWarszewa nie jest skanalizowana.
Mam takie pytanie: czy ktoś wie gdzie można znaleźćinformacje na temat budowy kanalizacji w zapomnianej części Warszewa ?

Pozdrawiam Stasiek

PostNapisane: 14 wrz 2005, o 19:52
przez szczypawica
sam chcialbym wiedziec. Cos trza z tym zobic :x ! wkurza mnie smrod gowna o poranku, gdyz szabiarze wlasnie wtedy ssaja te kupy :evil:

PostNapisane: 15 wrz 2005, o 10:38
przez lis
Nigdzie nie można znależćinformacji , bo jest to odłozone na wieczne nigdy a dla Zwik-u nie jest to żadnym interesem, Myśmy sfinansowali w całości kanalizę na Podbórzańskiej i około trzech lat trwało przekazanie im naszej inwestycji za darmoszkę tak nie chcieli jej wziąć. Tak że realnie rzecz biorąc w budowie kanalizy patrząc z ich punktu widzenia mają straty.Znajomy budował się i od razu postawił na własną oczyszczalnię koszt ok 8000 zł i wywózka raz na rok. I chyba dla was to rozwiązanie jest najwłaściwsze.

Trójkąt Bermudzki, czyli Warszewo-Odolany

PostNapisane: 15 wrz 2005, o 23:11
przez Radek
Tam gdzie powstają nowe domy pomysł oczyszczalni biologicznej wart jest zastanowienia. Okolice Kresowej to jednak w większości stara, jeszcze poniemiecka, zabudowa na niezbyt dużych działkach. Kilkudziesięcioletnie ogrody są zagospodarowane, rośnie wiele drzew, więc wkopanie sporych rozmiarów zbiornika wraz z resztą instalacji i to w dodatku z dala od domu może okazaćsię nierealne. Druga sprawa to koszty. Spora częśćmieszkańców to ludzie starsi lub rodziny kilkupokoleniowe, dla których niedogodności szamba są bardziej znośne niż kwota 8000 zł. Tyle w kwestii przydomowej oczyszczalni.
Samo osiedle Warszewo-Odolany zostało kompletnie zapomniane przez urzędników. Sprawa kanalizacji ciągnie się od niepamiętnych czasów. Sąsiednie, nowo wybudowane osiedla jakoś nie miały z tym problemu. Rura biegnąca wzdłuż ulicy Rostockiej była zbyt wąska, aby przyjąćdodatkowe ścieki, okazało się, że jest jednak gumowa kiedy, podłączano osiedle Korony Północy. Pamiętam kilka lat temu program lokalnej telewizji (prowadzony nota bene przez świeżą wówczas mieszkankę Warszewa - panią Beatę Wieczorek) o problemie nieutwardzonych dróg w tej części dzielnicy. Oburzony mężczyzna koniecznie chciał wiedziećdla kogo została wybudowana piękna, asfaltowa ulica Złotowska, która nikomu nie służy. Przecinała ona wówczas pustą łąkę, a o nowym osiedlu spółdzielni Wspólny Domu jeszcze nikt nie słyszał. Jedni ponarzekali, drudzy naobiecywali i co? Jest to co jest, czyli żadnych zmian. Widaćjuż w takim Trójkącie Bermudzkim przyszło Wam mieszkaćdrodzy mieszkańcy.
Mam jednak dla Was i dobrą wiadomość. Słuchy niosą, że w przyszłym roku remontowana będzie ulica Warcisława. Kanalizacja ma się pojawićnp. na Poleskiej. Otoczeni zostaniecie wtedy rurami z każdej niemal strony. Może wtedy ktoś się zlituje i pozwoli zlaćte mało przyjemne ciecze do miejskiej sieci, czego niniejszym Wam życzę.
Zainteresowanych szczegółami odsyłam do Wydziału Inwestycji Miejskich UM.

KANALIZACJA

PostNapisane: 31 paź 2005, o 23:53
przez ZAINTERESOWANY
JAK NARAZIE OSTUDZE WSZYSTKICH DO 2013 NIEMA PRZEZNACZONYCH FUNDUSZY NA WARSZEWO SALUTO!!!!!

kanalizacja

PostNapisane: 1 lis 2005, o 20:26
przez dablju pi
A skąd "zainteresowany" ma tak precyzyjne informacje aż do 2013 roku? Czyżby Marian i jego ekipa znali wyniki wyborów samorządowych dwie kadencje naprzód? Prorocy jacyś, cy cóś? :?:

PostNapisane: 25 lut 2006, o 12:44
przez PiCher
-

PostNapisane: 2 mar 2006, o 16:25
przez dydek-1
W tym roku będzie robiona Pozdawilska Kresowa i Poleska. na 100 %. do tego kawałek Rosponda do Złotowskiej. Wiadomości z 1. ręki z urzędu.

PostNapisane: 3 mar 2006, o 18:09
przez PiCher
-