Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez SSS » 2 wrz 2011, o 07:27

Proponuję udać się do siedziby Siemaszki i zarządać udostępnienia faktur za gaz może to dużo wyjaśnić.
Wglądu do faktur nie mogą odmówić gdyż jest to prawo każdego członka wspólnoty z godnie z ustawą o własności lokali.
I jak najszybciej rezygnujcie z usług Siemaszki tyle tylko że z tego co się orientują to w aktach notarialnych macie zapis że kotłownia jest Siemaszki więc po zmianie Zarzadu będzie dla Was najlepiej wybudować własną kotłownię pozostawiając Pana Siemaszkę z kotłownią bez lokalów do grzania.
Avatar użytkownika
SSS
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez gosiak » 2 wrz 2011, o 07:39

SSS masz rację tylko że większość lokatorów się boi i w sumie niewiem czego. Chyba wolą płacić takie rachunki. Nawet gdy była telewizja to wśród lokatorów nie było zgrania. Większość lokatorów siedzi cicho i płacą.
Gosia masz rację z tym wywieszeniem na klatkach informacji o forum, trzeba jak najszybciej coś z tym robić. Może wtedy zbierze się nas więcej. Tylko wątpie czy spółdzielnia nam cokolowiek odpowie, oni sami nie wiedzą jakie kłamstwa mają wymyślać. Ten kto oglądał wczoraj kronikę to pewnie widział jak Pani ze spółdzielni się wypowiedziała-tak żeby nikt nic nie zrozumiał. Robią z nas DEBILI i tyle, i jak im to popsuścimy to będzie tak cały czas. I wtedy następnego rozliczenia możemy się spodziewać takiego samego lub jeszcze wyższego.
Drodzy Sąsiedzi róbmy coś z tym a nie tylko rozmawiajmy między sobą.!!!
Avatar użytkownika
gosiak
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez Marcin12 » 3 wrz 2011, o 10:58

Kronika jakby ktoś nie widział, przewińcie sobie do 10:45

http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne ... 11/5196533
Avatar użytkownika
Marcin12
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez kasia7 » 4 wrz 2011, o 14:47

No to jaki nastepny krok piszemy dalej odwołania???

Bo wiecie policzyli po korekcie niby 23 zł ale i tak to jest tylko rozłożeniem na 2 raty tych naszych rachunków więc to nie ma sensu bo za pół roku doliczą nam pozostałą część

ktos już im coś pisał o tej korekcie??
Avatar użytkownika
kasia7
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez Tomek » 6 wrz 2011, o 22:33

Znalazłem dziś w skrzynce zawiadomienie o spotkaniu mieszkańców wspólnoty (budynek 90-96) z Zarządcą w nowej szkole przy Złotowskiej, 15.09.2011r. o 18:00. Mam nadzieję, że wszyscy lokatorzy dostali to pismo (choć znając naszego "dobroczyńcę" to pewnie kazał wrzucić pismo do losowo wybranych skrzynek) i mam nadzieję, że wszyscy przyjdą walczyć o swoje prawa. Jeszcze jedno - kto z Was dostał odpowiedź na reklamację? Nie mam na myśli, tej pseudokorekty tylko oficjalną odpowiedź od Zarządcy. Ja napisałem chyba do Zarządcy jako jeden z pierwszych i jak na razie nic... Czy ja przypadkiem nie płacę co miesiąc 40 zł za zarządzanie nieruchomością? To jest jawna kpina z członków wspólnoty i nie wywiązywanie się z obowiązków Zarządcy. Dobrze się stało, że rozpętaliśmy taką burzę wokół tej sprawy, dobrze, że była TVP choć przykro mi, że nie mogłem uczestniczyć w tym nagraniu. Po raz kolejny przekonuję się, że jak w piosence "Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch... - za moją kasę!" i dlatego proszę wszystkich o przyjście na to spotkanie z Zarządcą - nie dajmy robić z siebie idiotów.

Analizując ostatnio te zarządzenia wprowadzone na poprzednim zebraniu wspólnoty zastanawiam się jaka jest przyczyna wprowadzenia dla każdego budynku oddzielnego zebrania? Może po to, żeby łatwiej manipulować małą grupą? A jak będą liczone głosy na tych zebraniach? Będą sumowane z głosowań wszystkich budynków czy może będzie tak, że każde głosowanie będzie liczone osobno, a Zarządca zawsze będzie miał decydujące słowo zgodnie z ustaloną pod siebie ordynacją? To trzeba zmienić w pierwszej kolejności bo możemy się pewnego dnia obudzić w mieszkaniach w których wszystkie okna są zasłonięte przez billboard bo Zarządca dzięki posiadaniu większości głosów w każdym głosowaniu, może zrobić nam taki numer.
Tomek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 maja 2011, o 12:31

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez gosiak » 7 wrz 2011, o 07:33

Hej
Tomek ja też dostałam takie zawiadomienie, pewnie wszyscy je dostali ale wątpie w to żeby wszyscy przyszli. Ja bym bardzo Cię prosiła żebyś po zebraniu napisał tutaj o czym tam było bo ja niestety nie mogę być bo to nie jest moje mieszkanie(ja tylko wynajmuję) a więc nie mam nic do powiedzenia. Jedynie co mogłam zrobić to ściągnęłam tvp , ale to też chyba nic nie dało. Ja jeszcze nie pisałam do nich pisma bo wiem że i tak nie doczekam się odpowiedzi. Poprostu tego nie zapłacę i tyle.
Avatar użytkownika
gosiak
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez edek » 8 wrz 2011, o 22:34

Drodzy sąsiedzi !
bardzo się cieszę, że firma Siemaszko zrobi kolejne zebranie. Oznacza to, że nasze "niepokorne charaktery" trochę mu nie pasują i chce mieć argument na przyszłość, że stara się nam tłumaczyć koszty ciepłej wody (jakby znowu np. była telewizja). Wszyscy wiemy, że tłumaczenia te będą bardzo zawiłe. Stąd moja prośba: nie przekrzykujmy się na zebraniu !!! Im większy chaos, tym lepiej dla Siemaszki. Ostatnie zebranie było koszmarne patrząc na nasze zachowanie. I tak naprawdę o to chodziło naszemu zarządcy. Zadawaliśmy pytania dotyczące ogrzewania, nie dostaliśmy na nie odpowiedzi, a już inni z nas zaczynali mówić o trawnikach i ubytkach w krawężnikach !!!!! Siemaszce jest to na rękę!!!!! Po co ma odpowiadać na pytania o ogrzewaniu ( trudne pytania) wolał zająć się trawnikiem bo to jest krótki temat i o wiele łatwiejszy. Poza tym później na nasze hasło "nic Państwo nie robią" odpowie: "jak to nic, poprawiliśmy trawnik i naprawiliśmy krawężnik".
Proszę Was: jak omawiamy jeden temat, to nie pytajmy o całkiem inne rzeczy!!! Musimy zmusić firmę Siemaszko do odpowiedzi na nasze niewygodne pytania !!! Czasami lepiej, aby przez chwilę panowała cisza na sali w oczekiwaniu na dalszą odpowiedź!!! Jeśli zarządca uznał, że już wytłumaczył to niech jedna lub dwie osoby powiedzą, że jest to niewystarczająca odpowiedź! Każdy z nas ma prawo zobaczyć faktury składające się na koszty podgrzania ciepłej wody. Łaski nam nikt nie robi, że je pokaże ! Wiem, że jesteśmy zdenerwowani, ale tylko spokojem na sali i KONSEKWENCJĄ jesteśmy w stanie cokolwiek wywalczyć !!!
Avatar użytkownika
edek
 


Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez złotowska gosia » 16 wrz 2011, o 12:59

Hej
Jak tam było u Was na zabraniu? Złotowska ma zebranie dopiero 29.09...może macie dla nas jakieś uwagi...o co mamy ich cisnąć o co zapytać...może coś się wyjaśniło?
Avatar użytkownika
złotowska gosia
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez gosiak » 19 wrz 2011, o 09:27

Cześć.
Tomek i co byłeś na zebraniu? Było coś konkretnego? Czy po prostu trzeba zapłacić za tą wodę?
Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
gosiak
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez Tomek » 21 wrz 2011, o 20:27

Byłem na zebraniu. Było bardzo mało osób. Część w ogóle z innych bloków bo podobno dostali informację o naszym zebraniu. Na początku przez godzinę poruszane były tematy zastępcze - płotki, trawniczki i inne pierdoły. Gdy weszliśmy na zasadniczy temat to było zdziwienie ze strony zarządu, że w ogóle poruszamy ten temat :shock: Oczywiście żadnych konkretów. Pani Rokicka próbowała wytłumaczyć przyczynę podwyżki ale to tłumaczenie miało sens chyba tylko dla niej. Mówiła, że dopiero w tym roku sprawdzono licznik ciepła, który mierzy ilość ciepła wychodzącą z kotłowni na c.o. i c.w. Tłumaczenie było takie, że nie mogli stwierdzić wcześniej ile ciepła idzie na podgrzanie wody a ile na centralne ogrzewanie. Teraz wreszcie zrobili podsumowanie i dlatego wyszło takie rozliczenie. W związku z tym powiedzieli, że zapłacimy mniej za c.o. - jak dla mnie dość mętna argumentacja. Powiedzieli, że możemy się wstrzymać z zapłatą do końca roku, ale zapłacić i tak będziemy musieli (to się jeszcze okaże). Moim zdaniem najważniejsza sprawa poruszona na tym zebraniu to problem ze statusem kotłowni w naszym bloku. Dowiedzieliśmy się, że właścicielem kotłowni jest firma Siemaszko (ale to już wiedzieliśmy wcześniej). I teraz ciekawa sprawa - właściciel kotłowni nie ma podpisanej umowy ze Wspólnotą na dostarczanie ciepła (?). Na jakiej więc zasadzie działa ta kotłownia - pani Rokicka nie potrafiła wytłumaczyć i nie widziała w tym problemu - mówiła "Budynek jest tak skonstruowany, że mamy naszą własną kotłownię" (jak naszą skoro właścicielem jest Siemaszko???). Podsumowując jeśli firma Siemaszko prowadzi działalność jaką jest dostarczanie ciepła do budynku to powinna mieć podpisaną umowę z naszą Wspólnotą bo to są dwa oddzielne podmioty. Moim zdaniem działanie firmy Siemaszko w tym zakresie jest niezgodne z prawem. Na koniec ustaliliśmy, że pod koniec października będzie jeszcze jedno zebranie na które będzie zaproszony prawnik i człowiek zajmujący się obsługą kotłowni, którzy wyjaśnią nasze wątpliwości - oczywiście będą to ludzie Siemaszki więc można się domyślać jak to będzie wyglądało. Teraz czekamy na informację kiedy będzie to zebranie. Myślę, że śmiało wszyscy zainteresowani mogą przyjść na to zebranie niezależnie czy są członkami wspólnoty czy tylko wynajmują mieszkanie.
Tomek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 maja 2011, o 12:31

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez gosiak » 23 wrz 2011, o 10:12

Dzięki Tomek że odpisałeś :) To było na tym zebraniu tak jak myślałam, czyli wychodzi na to że musimy to zapłacić. Jedyne wyjście jakie widzę w tej sytuacji to tylko ''swoja kotłownia'', ale jest to nierealne bo nie ma zgrania wśród lokatorów. Ja rozmawiałam z właścicielem mieszkania u którego wynajmuję mieszkanie i on też myśli że najlepszym wyjściem byłoby założenie własnej kotłowni (on mieszka w innym mieście i tak samo zrobili u siebie z lokatorami, i teraz mają dużo niższe opłaty). Ale do tego potrzebni są lokatorzy z całego bloku a nie tylko kilka osób. A jeśli chodzi o następne zebranie to nie ma to sensu bo ludzie od Siemaszki będą mówić nam to co on zechce(mam na myśli tego całego prawnika), czyli i tak wyjdzie tak jak oni chcą.
Trudno ja to zapłacę, na szczęście nie jest to moje mieszkanie i ja już długo nie będę płacić takich rachunków, a większość ludzi którzy mają tu własne mieszkania nic z tym nie robią tzn że tańczą tak jak im spółdzielnia zagra. Od siebie mogę napisać tylko tyle że jeśli lokatorzy chcieli by jakiś zmian i naprawdę wezmą się za to- to właściciel u którego mieszkam podpisze się pod każdymi dokumentami. Powodzenia
Avatar użytkownika
gosiak
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez Łukasz » 23 wrz 2011, o 20:03

Myślę że muszę się wtrącić, bo prędzej czy później temat będzie dotyczył pozostałych budynków Wspólnoty. Poza rozważeniem sporu prawnego z Siemaszko, warto przyjrzeć się możliwości podłączenia budynków do sieci SEC. Mamy to szczęście że rury od roku idą tuż przy terenie naszej posesji (do Szkoły). Koszt przyłączenia jest więc stosunkowo mniejszy niż na etapie budowy. Siemaszko o takim rozwiązaniu nie chce słyszeć, bo to byłaby utrata pewnych zarobków.

PS. Jeśli czyta to ktoś z Zarządu Wspólnoty: czy Siemaszko płaci na rzecz wspólnoty opłatę za powierzchnię reklamową? Z tego co pamiętam stawka została ustalona na poziomie 10 zł za metr. W ciągu dwóch lat powinno być tego kilkanaście tysięcy. Chodzi o maszty i tablicę znajdującą się przy ulicy na wysokości stawu
Avatar użytkownika
Łukasz
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez battlefield » 29 paź 2011, o 12:44

Witam wszystkich,
Szanowni sasiedzi,wydaje mi sie ze nalezy systematycznie i prosto wytlumaczyc sobie kilka spraw i panu Siemaszce.
Zalane mieszkania spowodowane nieszczelnoscia dachow,odsniezeanie tychze dachow poprzez posypywanie ich sola,
astronomiczne ceny za podgrzanie wody, odsniezanie chodnikow oraz ulic dojazdowych w zimie sprzetem nalezacym do Siemaszki i wystawianie nam za to astronomicznych faktur,nieudolnosc zarzadzania wspolnota polegajaca na zbywaniu nas kiedy probojemy zalatwiac sprawy pojedynczo,bezczelnosc szanownych pan w biurze polegajaca na okretnym tlumaczeniu spraw nas dotyczacych ma sie po prostu skonczyc.
Brak naszej zgody powoduje dezinformacje ktora jest skropolatnie wykorzystywana przez firme Siemaszko.
Ale niestety zapominaja o tym ze zyja za nasze pieniadze i raczej powinnin zyc z nami w zgodzie i wtedy wszyscy bedziemy zadowoleni.
Budynki stawiane przez developera nie sa pierwszymi i napewno majac dobrych prawnikow odpowiednio sie zabezpieczyl tak aby jakiekolwiek proby odlaczenia sie wspolnoty byly trudne.Np zapis o kotlowni ktora jak we wczesniejszym poscie opisano zostala opisana jako lokal mieszkany.
Pozatym sa pewne przeslanki ku temu ze mozna stwierdzic iz developer budujac osiedle dzialal na niekorzysc przyszlych klientow ale w Polsce istnieje domniemanie niewinnosci - dopoki czegos nie udowodni sie prawomocnym wyrokiem sadowym jest niewinny.
Np. W budynkach zgodnie z aktem notarialnym polozona zostala infrastruktura dla Multimedia,UPC Polska,oraz Atnet jak dla mnie jest to sprawa do zbadania przez Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow UOKiK bo niby dlaczego nie zbudowano sieci tak abysmy mogli korzystac wg.wlasnego uznania z mediow?Fimra TPSA nie moze swiadczyc uslug w naszym budynku bo nie ma jak,(osobiscie nie jestem za TPSA podaje to jako przyklad),jak dla mnie jest to dzialanie na szkode klienta.
W praktyce wyglada to tak ze uslugodawca buduje siec za free i ma klientow a Siemaszko ma siec za darmo=wiekszy zysk ze sprzedazy mieszkan.
Nastepna rzecz jaka trzeba by bylo poruszyc to kwestia oplat za garaze-garaze sa nasze i na jakiej podstawie regularnie placimy oplaty za ich uzytkowanie.Pewnie na podstawie jakiejs uchwaly podjetej przez Siemaszke w momencie kiedy byl on wlascicielem wiekszosci garazy.Odpowiedz z biura ze za prad hmm kazdy ma miejsce na licznik w garazu.Wiec jest mozliwosc aby te liczniki pozakladac.
Podsumowywujac zrobilismy ten blad i kupilsmy mieszkania od Siemaszki,niejednokrotnie zapozyczajac sie na 30 lat dlaczego mieszkajac tutaj mamy za niego placic?Trzeba sie zorganizowac i powiedziec STOP a w jednosci sila.
Kazdy z nas ma jakis pomysl,kazdy z nas cos wie gdzies cos slyszal ma jakiegos znajomego prawnika itp itd.
Kazdy z nas partycypujac w niewielki sposob moze pomoc nam i sobie,a internet lub forum jest po to zeby to zrobic w wygodny sposob.
Pozatym niezapominajmy o sile internetu i marketingu szeptanego - gdybym ja majac w zamiarze zakup mieszkania natknal sie na takie forum to chyba odpusilbym sobie pana Siemaszke.A pan Siemaszko buduje i budujem wiec wiecej postow=lepiej wypozycjonowane forum w wyszukiwarkach=lepszy przeplyw informacji=GORSZA REKLAMA DLA SIEMASZKI.
Ja osobiscie mam serdecznie dosys pana S.i pana R. jednego od dyrektorowania a drugiego od "usowania usterek".
Jak widac telewizja jest tez od tego zeby nam pomoc i pewnie niejednokrotnie bedziemy z tego jeszcze korzystac.
Pozdrawiam wszystkich.
RAZEM damy rade i Siemaszce.
Battlefield
Avatar użytkownika
battlefield
 

Re: Skandalicznie wysokie koszty ciepłej wody w SM Siemaszko

Postprzez gosiak » 3 lis 2011, o 21:11

Witam.
Battlefield zgadzam się z Tobą w 100% ale zapomniałeś o jednym w naszej wspólnocie nie ma zgrania wśród sąsiadów. Przykład to np gdy była telewizja. Ja osobiście podpiszę każdy jeden papier , który tylko mógłbym nam w czymś pomóc mimo iż tylko wynajmuję te mieszkanie. I właściciel mojego mieszkania też chciałby coś z tym wszystkim zrobić, ale mieszkając w innym mieście nie ma za dużych możliwości. A więc wydaje mi się że sprawa ucichła i już chyba nic nikt z tym nie zrobi.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
gosiak
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron