Po sezonie -pytania do adminów

Re: Po sezonie -pytania do adminów

Postprzez Joanna » 20 wrz 2009, o 22:44

Droga administracjo
tak,tak to znowu ja ;)
mam pytanie
- nad Warszewem latają dwa bocianki ,dziś leciały w kierunku gniazda ,może to TE nasze... może zaglądają do gniazda? czy będzie uruchomiona kamerka ?a raczej kiedy? w razie czego można będzie monitorować czy zaglądają do gniazda ...

i ... czy można gdzieś - w bardziej widocznym miejscu- prosić mieszkańców Warszewa by mieli oko na te bociany ,które zostały - za chwilę zrobi się zimno,skończy się jedzonko ,osłabną,będą zbliżały się do gospodarstw domowych ... może gdzieś ,ktoś je zobaczy ...
podobno wg ornitologów (cyt. za Nellie )...[ w tym roku ok 5tys. bocianow, mlodych, pozostanie w Polsce. Niestety wiosna byla trudna, wiele z nich jest slabych. Jesli nie zjedza ich drapiezniki to z pomoca ludzi, ktorzy podrzucą jedzenie moga przeżyć. Dla słabych, zlapanych czekają ptasie azyle.]...
Może taki apel + czujne oko "sąsiada" uratuje życie choć jednego bociana - to już będzie wielki sukces!


na czacie powraca sprawa wymiany pala ...
deklarujemy chęć pomocy finansowej jak i wsparcie w pracach formalno - papierkowych,ale że adm. rzadko do nas zagląda to o tym nie wie ;)
Pozdrawiamy bociani czatownicy :)
Joanna
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 18:45

Re: Po sezonie -pytania do adminów

Postprzez Radek » 30 wrz 2009, o 21:22

Joanno,
kamerkę uruchomimy z Dorianem jak tylko będzie ku temu okazja (montaż anteny w nowym miejscu, ściągnięcie ekipy do precyzyjnego ustawienia anteny). Jak pewnie wszyscy już wiedzą od października mamy nowego proboszcza na Warszewie. Ponieważ gniazdo bocianie jak i nasz monitoring ściśle są powiązane z kościołem w znaczeniu administracyjnym musimy zapoznać oraz przedyskutować cały temat z nowym "szefem" parafii. Do tego czasu na żadne istotne ruchy z naszej strony nie ma co liczyć. Obiecać możemy tylko to, że podgląd na gniazdo niebawem wróci. Co do innych propozycji na obraz z kamery po sezonie - sprawa otwarta, ale póki co zawieszona.

Jeśli chodzi o pal bardzo chętnie sceduję temat na kogoś kto dysponuje czasem i chęcią, aby się głębiej nim zainteresować. Tak jak pisałem - mamy nowy pal załatwiony z lasów miejskich. W tej chwili chodzi nam o sprawdzenie możliwości pozyskania wykonawców betonowego fundamentu na którym zamontowany będzie pal oraz przeniesienie konstrukcji gniazda. Nie wiem czy są jakieś organizacje, które mogłyby taką operację u nas przeprowadzić lub ewentualnie pokryć koszty wykonania przez firmę komercyjną. Trzeba zbadać wszystkie możliwości i dlatego zachęcam do włączenia się i pomoc w tym zadaniu.

Latające nad dzielnicą bociany ostatni raz widziałem na początku sierpnia. A nawet gdybym widział na pewno nie wiedziałbym czy nasze one są czy też nie. Myślę, że apel Joanny o "czujne oko sąsiada" jest na tyle naturalny, że nikogo nie trzeba o nim przekonywać. Czekamy na wszystkie sygnały o pozostających na zimę i potrzebujących pomocy boćkach. Będziemy przekazywać te informacje do właściwych organizacji.

Pozdrawiam Ciebie Joanno i jak zwykle wszystkich bocianolubów!
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Re: Po sezonie -pytania do adminów

Postprzez Joanna » 10 paź 2009, o 14:05

Witam,postaram się pomóc w sprawach papierkowych - w miarę możliwości ,mam już zebranych kilka informacji w temacie remontu gniazda ,mam też namiary na organizacje,które doradzają jak to zorganizować .Pomoc i współpraca nowego proboszcza będzie potrzebna- mam nadzieję ,że będzie otwarty na nasze pomysły :).Do Pana mam pytanie a raczej prośbę - chodzi o ustalenie kto jest właścicielem terenu na którym stoi gniazdo - myślę że kościół,ale mogę się mylić ,to dość istotna informacja - jeśli uda się to ustalić będzie można iść dalej .
Co do betonowego kręgu mam pewien pomysł ,ale tu znowu potrzebny mi właściciel terenu i jego zgoda na "pewne" działania ,aa no i jest jeszcze sprawa dotacji z Unii ,które też można pozyskać ....

Wszelkie prace można zacząć po 15 października ,myślę że pora się za to zabrać ,przy mrozach może być problem z tym betonem...

Co do bocianów- szczęśliwie od ponad dwóch tygodni nie widziałam ich już,mam nadzieję że załapały się na ostatni przelot do ciepłych krajów:)

W dalszych sprawach związanych z wymianą pala pozwolę sobie kontaktować się z Panem już osobiście ,w tej chwili potrzebna mi jest informacja o tym kto jest w "posiadaniu gniazda"
Pozdrawiam Joanna
Joanna
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 18:45

WESOŁYCH ŚWIĄT

Postprzez karola » 20 gru 2009, o 12:49

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia...administratorom portalu Warszewo, a w szczególności Radkowi, dobremu duszkowi naszej "chatki"...składam najserdeczniejsze życzenia...ciepłych i rodzinnych Świąt. <karola>
Avatar użytkownika
karola
 
Posty: 294
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:14

Poprzednia strona

Powrót do Monitoring - sprawy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron