Komunikacja miejska na ul. Podbórzańskiej

Podbórzańska, Dolomitów, Kaskadowa, Kredowa, Lodowcowa, Zachodu Słońca

Moderator: Dorime

Komunikacja miejska na ul. Podbórzańskiej

Postprzez radny » 15 lut 2009, o 13:18

Komunikacja miejska (autobusowa) w tym roku na ul.Podbórzanskiej powoli staje sie realna.ZDiTM po długim okresie przygotowań ogłosił wreszcie przetarg na wykonawce modernizacji części tej ulicy i budowe pętli wraz z infrastrukturą.Wymagało to kilku interwencji u Władz Miasta aby przyspieszyc tę potrzebną mieszkańom inwestycję. W/g zapewnień ZDiTM-u prace mają sie rozpocząc niezwłocznie po zakończeniu przetargu (06.03.2009r) oczywiście po wyłonieniu wykonawcy.Załatwienie komunikacji było moją obietnicą wyborczą do Rady Osiedla jaką złożyłem mieszkańom Podbórza (os.Lisie Pole, i ulic Lodowcowej, Dolomitów, i Widokowej).Dzis z satysfakcją mogę powiedziec, że z obietnicy z tej wywiązałem się.Nie było to łatwym zadaniem.Miasto broniło się ze względu na wysokie koszta i sugerowało umieszczenie takiego wydatku na późniejszy okres. Dzięki poparciu jakie uzyskałem w Radzie Miasta Szczecin w osobie Pani Lemm sprawa połączenia tej części Warszewa z Centrum miasta komunikacją miejską znalazła szcześliwy finał.Oby po zakończniu tej inwestycji autobusy na ul.Podbórzańskiej pojawiły się jak najszybciej. Sprawa ciągęła sie dośc długo, gdyż oprócz przeszkód natury technicznej i finansowej dochodziły jeszcze protesty niektórych mieszkańów (autobus im przeszkadza), o których doskonale wiem.

PS.
Niestety z przykroscią muszę stwierdzic,że moja inicjatywa nie znalazła poparcia w Radzie Osiedla oraz radnych z tego rejonu (Piętka i Szyszko), nie wspominając o różnych paszkwilarzach (jesteście żałosni i dzis przegrani), którzy posuwali się do kłamstw (w/g nich załatwiałem autobus pod mój dom czyli na koniec ul.Kaskadowej), pętli za Śródleśną nie będzie itp. dyrdymały .


Piotr Nosek
radny
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 08:53

Postprzez as » 16 lut 2009, o 10:54

Każdy wierzył że ten autobus bedzie jezdził ale nie wiadomo kiedy.Niestety ze wzgledu na wybraną koncepcje czyli z petlą na sródleśnej ta zabiegi o te inwestycje trwają od 2006 i końca nie widać. Dzięki temu mieszkańcy już 2 lata chodzą pieszo do osiedli i jeszcze pochodzą ile nie wiadomo oby jak najkrócej t. kolejne terminy to wrzesień 2008 , listopad 2008, marzec 2009 i teraz obowiazujący to wrzesień 2009. A wystarczyło tymczasową petlę przed osiedlem lisie pole .miejsca na nawrotke dosyć infrastruktury technicznej prawie zero , kosztów prawie zero , uzgodnienia od reki bo budowla tymczasowa. A w tym czasie mógł radny zabiegać o pętle docelową. na rzecz której jeszcze nic w terenie nie zrobiono.Przetarg marzec 2009 , protesty startujących ,wykonastwo robót.
Moze pani Pietka i Pani Szyszka by się ustosunkowały do oskarzeń radnego , czy faktycznie były panie za linią czy raczej wam było to obojetne by na przyszłość kazdy mógł wyronbić sobie zdanie.
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50

Postprzez radny » 18 mar 2009, o 16:12

Wykonawcą modernizacji ul.Podborzanskiej i na wybudowanie petli autobusowej za ul.Srodlesną wyłoniona została w drodze przetargu firma Musing sp. z o.o. ze Szczecina.Czas wykonania inwestycji zgodnie z przetargiem 150 dni. Termin uruchomienia komunikacji autobusowej w ul. Podborzanskiej to 1.09.2009r ( na rozpoczecie roku szkolnego). O ile wykonawca wykona wczesniej inwestycje bede zabiegał u Władz Miasta o uruchomienie komunikacji po zakonczeniu prac. Na trase tą zostaną skierowane autobusy linii 87.
radny
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 08:53

trochę wiecej

Postprzez warszewo12 » 18 mar 2009, o 20:12

ZARZĄD DRÓG I TRANSPORTU MIEJSKIEGO
ul. S. Klonowica 5; 71-241 Szczecin
Tel. +48 (prefix ) 91 480 04 44; Fax. +48(prefix) 91 439 30 03
www.zditm.szczecin.pl e-mail:zditm@zditm.szczecin.pl
Bank PEKAO S.A. I Oddział Szczecin; Konto: 46 1240 3013 0000 4384 4403
NIP: 852 23 46 233 REGON: 812 42 41 02


STRONA INTERNETOWA ZAMAWIAJĄCEGO

WYNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO


Data: 17.03.2009 r. dot. ZP/1/PN/09

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.:„Pętla autobusowa oraz przebudowa ul. Podbórzańskiej w Szczecinie na odcinku od ul. Morenowej do projektowanej pętli autobusowej”.


Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie na podstawie art. 92 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał ofertę nr 2 złożoną przez firmę:
MÜSING Sp. z o.o.
ul. Sanatoryjna 5, 70-775 Szczecin
Ww. firma oferuje wykonanie zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i na warunkach płatności określonych w SIWZ za cenę kosztorysową brutto 2 258 579, 20 zł.
Oferta uzyskała 100 pkt w kryterium cena 100 % .

Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Oferta nr 1: Konsorcjum firm: FDO Sp.z o.o.
Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo
oraz
IRMA Zakład Produkcyjno- Usługowo-Handlowy
Marek Bogucki
ul. Kormoranów 29/4, 71 – 696 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 523 400, 29 zł. Oferta uzyskała 89,5 pkt w kryterium cena 100 % .
Oferta nr 3: PRD POL-DRÓG Nowogard S.A.
ul. Górna 2/1, 72-200 Nowogard
za cenę kosztorysową brutto 2 272 078, 24 zł. Oferta uzyskała 99,4 pkt w kryterium cena 100 %. Oferta nr 4: Zachodniopomorskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane
EDBO Sp. z o.o.
ul. Zapadła 10, 70-033 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 717 154, 48 zł. Oferta uzyskała 83,1 pkt w kryterium cena 100 %. Oferta nr 5: STRABAG Sp. z o.o.
ul. Brechta 7, 03- 472 Warszawa
za cenę kosztorysową brutto 2 452 369, 97zł. Oferta uzyskała 92 pkt w kryterium cena 100 %.
Oferta nr 6: EUROVIA POLSKA S.A.
ul. Fabryczna 20 B, 53 – 609 Wrocław
Oddział Szczecin, ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin
za cenę kosztorysową brutto 2 803 195, 59 zł. Oferta uzyskała 80,5 pkt w kryterium cena 100 %.

Zamawiający podpisze umowę z wybranym Wykonawcą w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty ( art. 94 ust. 1 Pzp) i nie później niż przed upływem terminu związania ofertą.



…………………………………..
(podpis/ Dyrektor jednostki)
warszewo12
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 mar 2009, o 20:10

byle szybko

Postprzez as » 19 mar 2009, o 08:02

nareszcie. Dobrze że wygrała firma szczecińska.Oby wszystko przebiegało zgodnie z planem.Czy może wiadomo gdzie bedzie pierwszy przystanek? jadąc od pętli.Uprasza się firmy które nie zostały wyłonione by nie protestowały bo czas nagli a i tak oferty wasze jak widać nie były tańsze a zmienić ceny już nie można.Skutecznośc ewentualnych protestów jest słaba i lepiej skupić się na następnych przetargach.
as
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:50


Powrót do Podbórz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron