Spółdzielnia STUDENT, bloki Rostocka, Czeska, Słowacka...

Szczecińska, Poznańska, Miejska, łączna, Rostocka, Słowacka

Moderator: Dorime

Spółdzielnia STUDENT, bloki Rostocka, Czeska, Słowacka...

Postprzez Linka39 » 11 maja 2012, o 07:29

Witam forumowiczów!
Zwracam się do tych szczególnie, którzy mieszkają w blokach wybudowanych ponad 13 lat temu przez Spółdzielnię Student.
Rozpoczęłam wątek, aby zrobić sondę wśród mieszkańców na temat ich zadowolenia z warunków mieszkaniowych. Jak wiadomo bloki nie są ocieplone, od poddaszy i garaży zimno dociera do każdego lokalu. Wprowadziłam się rok temu do mieszkania na ostatnim piętrze, zimno zimą wiadomo powinno być :) ale nie w mieszkaniu za które płacę miesięcznie 500-600 zł za gaz w okresie zimowym! Przełknęłabym te koszty, gdyby nie fakt, że płacąc tyle, ja mam ledwo w mieszkaniu 18-19 stopni!!! Piec grzeje non stop, a ja nie mogę uzyskać normalnej temperatury przy -5 za oknem?!!! Otóż drodzy Państwo ogrzewam atmosferę jak się okazało po wykonanej termowizji (na własny koszt), nasze ściany w bloku wyszły na termowizji jak prześwitujące, przepuszczają ciepło, widać poszczególne cegły a między nimi jak ulatuje ciepło z naszych mieszkań. Szczególnie pod parapetami przy oknach, gdzie nawet pewnie nie dano pianki montażowej. Nie wspominając już o klatkach które mroźne są nawet wiosną i latem. Wszystko mam opisane w fachowym opracowaniu, które dostępne jest u mnie.
Moje pytanie jest takie, bo nie wierzę, że nikt nie ma takich problemów z ciepłem w mieszkaniu jak ja. Proszę napisać, czy ktoś poczynił jakieś kroki odnośnie rozmów ze Spółdzielnią na temat ocieplenia bloku? Wiem, że drobnymi pracami konserwatorskimi zajmuja się na co dzień a po telefonie który wykonałam, Pan kierownik stwierdził i zapewnił mnie, że blok jest zgodnie z normami wykonany i ocieplony! Niestety blok jest zbudowany z samej cegły i nie ma żadnego ocieplenia na zewnątrz, żadnego styropianu, który by pewnie załatwiłby sprawę ciepła. Normy to może były inne 13 lat temu a dodając do tego fuszerkę (szczeliny, brak pianek, nie ocieplony dobrze dach, okna przez które najwięcej wywiewa ciepło)...
Sama w pojedynkę już wiem, że nic nie zrobię...z moja TERMOWIZJĄ :) chciałabym zebrać mieszkańców chcących zmienić ten stan rzeczy, napisać do Zarządu Spółdzielni grupowy apel o docieplenie budynku, naprawienie fuszerek po wykonawcy itd.
Inne Spółdzielnie wykonują docieplenia budynków, dlaczego nasza nie mogłaby tego zrobić? Być może nikt nie zgłaszał jak wygląda mieszkanie zimą w takich blokach? To jest zgroza, że nie mogę uzyskać temperatury wyższej niż 19 stopni, gdy na dworze niewielki mróz!? Piec chodzi rozgrzany do czerwoności, a rachunki zabijają co miesiąc...
Liczę na odzew mieszkańców, jak zbierzemy siły wspólnie, wierzę że doprowadzimy do polepszenia naszych warunków mieszkaniowych.
Proszę pisać na email: paula56@poczta.onet.pl lub tutaj na forum, będę wdzięczna za głosy w tej sprawie. pozdrawiam.
Linka39
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 07:01

Re: Spółdzielnia STUDENT, bloki Rostocka, Czeska, Słowacka..

Postprzez KaKu » 28 sty 2015, o 19:40

Witam,
Mam pytanie czy w tzw. międzyczasie coś zrobiono z ociepleniem budynków? Mieszkamy tutaj od niedawna i mamy problem z ciepłem w mieszkaniu... nie wiem gdzie leży problem - w piecu, kaloryferach czy może w budynku?
KaKu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 19:51


Powrót do Warszewo-Centrum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron