Czym należałoby się zająć?

www.historia.warszewo.pl

Moderatorzy: Dorime, Radek

Czym należałoby się zająć?

Postprzez Radek » 23 mar 2005, o 02:26

Nowy wątek, w którym zbieram Wasze propozyje tematów historycznych, jakie powinny zostaćdokładniej zbadane i opisane.

A oto przykład dla tych co myślą, że już nic nie da się ciekawego wymyśleć. Wieśćniesie, iż w którejś ze studni Niemcy uciekając zakopali skarb. Nie jest to może sposób zbyt wymyślny, co więcej oklepany i bardziej pachnie legendą niż faktem autentycznym, lecz kto wie... Wszak mieszkali tu prości wieśniacy i opuszczali swe domy z nadzieją, że wkrótce tu wrócą. Poniemieckich studni jest całkim sporo na warszewie, więc proponuję na początek zrobićich inwenaryzację. Jeśli masz studnię w podwórku to zgłoś ją tutaj. Przy okazji będzie wiadomo do kogo się udaćz wiaderkiem jak wodociągi miejskie zawiodą :lol:
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Postprzez rav » 23 cze 2006, o 13:05

Pragnę zainteresować mieszakańców Warszawa starym i zaniedbanym cmantarzem pomiędzy ulicami Szwedzką i Norweską. Wśród wielu grobów z początku XX wieku obywateli Niemiec są również groby Polaków z okresu powojennego.
Miejsce to wraz z parkiem zasługuje na szczególne zaintersowanie i opiekę nas jako mieszkańców osiedla oraz władz miasta, konserwatora zabytków, rady osiedla. Większość nagróbków jest w opłakanym stanie, bez zapewnionej opieki zmarłym bliskich osób. Powywracane, częściowo zakopane, obrośniete gestą roslinnością wywarły na mnie niesamowite wrażenie. Chciałbym zainicjować akcję utworzenia lapidarium lub zagospodarowania cmentarza w sposób godny dla spoczywających tam osób.
rav
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2006, o 12:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Radek » 23 cze 2006, o 22:20

Obiło mi się o uszy, że miasto ma projekt utworzenia lapidarium w tym miejscu. Nawet jeśli jest za kilka lat okaże się, że nie ma z czego go wykonać, gdyż płyty nagrobne zostały rozkradzione. Póki co jedyną rzecz jaką udało się załatwić to w miarę reguralne koszenie porastających cmentarz chaszczy.
Rav, wgryź się w temat i zorientuj się jak rzeczy się mają.
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Postprzez looki8 » 29 sty 2007, o 00:27

To smutne co się dzieje, a przecież lapidarium to nie kaplica czy bazylika to tylko zbiór kamiennych "pamiątek". choć powinno to dla nas więcej znnaczyć, przecież to może być grób potomków założycieli WARSZEWA, a to powinno do nas mówić. Jeśli temat się rozwinie, jestem "za" :twisted:
Avatar użytkownika
looki8
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 sty 2007, o 23:09
Lokalizacja: Jantarowa ;)

Postprzez otare1 » 21 lis 2007, o 22:50

Jedyny pewnik w chwili obecnej, dotyczący tego cmentarza, to fakt, że nikt nikogo nie uczula, że jest to miejsce spoczynku. Dzieci z SP-7 robią tam porządki raz do roku, podczas Sprzątania Świata. Proszę mi wierzyć, że nie zauważyłam, aby ktokolwiek z władz lokalnych postarał się chociażby o to, żeby tam kosić regularnie trawę. Że nie wspomnę, iż cmentarz wybrali na miejsce swych spotkań panowie, dla których nie istnieje pojęcie: szacunek dla...
Kiedy się na to patrzy, nie można zgodzić się z twierdzeniem, że największym wandalem jest czas.
Avatar użytkownika
otare1
 

Postprzez Cobeer » 26 maja 2008, o 18:01

No i nasz "cmentarz" zamienia się w "Park". Jestem tylko ciekaw czy opiekunki i mamy małych warszewiaków zaakceptują plac zabaw na starym cmentarzu. Czy mentalnie nasze osiedle jest na to gotowe.
Avatar użytkownika
Cobeer
 
Posty: 87
Dołączył(a): 8 sie 2005, o 19:07
Lokalizacja: Warszewo


Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron