Kawiarnia na Warszewie

Czyli życie codzienne Warszewa

Moderatorzy: Dorime, Jarosław Frycz

Kawiarnia na Warszewie

Postprzez warszewiak24 » 11 sie 2011, o 16:21

... byliście może w tej nowej kawiarni Planet Surface z dotykowymi stolikami ?
warszewiak24
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2010, o 16:09

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Radek » 12 sie 2011, o 15:14

Mieliśmy okazję z Tomkiem spotkać się przy wspomnianym stoliku i porozmawiać z p. Arturem, właścicielem firmy ObjectConnect i jednocześnie nowego lokalu. Jeśli dobrze pamiętam rozmowę jest to jedyna w Polsce kawiarnia gdzie w praktyce zastosowano technologię Microsoft Surface. Słysząc o potencjale jaki niosą dotykowe ekrany, wykorzystania ich w najróżniejszych sferach poczynając od rozrywki (czego przykładem jest kawiarnia Planet Surface), poprzez biznes po administrację publiczną, naprawdę byliśmy zaskoczeni technologią która niepostrzeżenie zagościła w naszym sąsiedztwie. Koniecznie trzeba iść, wypić dobrą kawę i mieć satysfakcję z faktu, że być może jesteśmy pierwszymi klientami kawiarni przyszłości.
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez gdzie to » 16 sie 2011, o 08:54

nie zauważyłem a w którym rejonie ta kawiarnia?
Avatar użytkownika
gdzie to
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez noname » 16 sie 2011, o 15:29

... wiesz co Duńska 100 - w budynku mieszkalnym siemaszki na dole sa lokale i wlasnie w tym rzedzie jest Planet Surface, udalo mi sie nawet znalezc mapke: http://www.planetsurface.pl/contact
Avatar użytkownika
noname
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Maciek » 24 sie 2011, o 08:33

Drodzy Forumowicze!
Co słyszę o "kącie padania światła przez PIWKO"?
PT Pan Właściciel uzyskał zgodę mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej zarzekając się, że przenigdy nie sprzeda w lokalu ani grama alkoholu!!! Popierali go w tej propagandzie także przedstawiciele zarządcy wspólnoty, czyli firmy "Siemaszko". I nie jest to czcza gadanina, bo miało to miejsce w bezpośrednich rozmowach oraz na zebraniach wspólnoty.
Teraz zgoda na lokal jest, lokal gotowy - więc przechodzimy do kolejnego kroku, Szanowny Panie Właścicielu??? Już zbieramy podpisy pod zgodą na sprzedaż alkoholu, tak???
Co będzie dalej? Skrócenie ciszy nocnej do godzin 4.00-6.00 rano???

Bardzo mi przykro to pisać, ale mam wrażenie, że jesteśmy ofiarami brzydkiego podstępu, który może nam obrzydzić i uprzykrzyć do reszty mieszkanie w tym budynku.

Kiepsko, naprawdę kiepsko u nas z etyką w biznesie...

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Maciek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Ziutek » 24 sie 2011, o 19:56

Popieram Maćka. Nie mieszkam w budynku gdzie jest Planet Surface ale jestem przeciwnikiem takich praktyk jak opisane wyżej. Jeśli będziemy ulegać w takich sprawach to otworzą nam pod nosem dyskotekę z muzyką do rana albo pijalnie piwa z obszczymurami i z miłej i spokojnej okolicy zrobi nam się klimat jak na Parkowej.
Avatar użytkownika
Ziutek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez maniek » 24 sie 2011, o 20:06

Prawda jest taka, ze Pan właściciel myślał, że przyciągnie klientów swoimi słabymi ekrano-stolikami ( na których nic nie widać prawie ) a już widać, że klientów jak na lekarstwo.. Więc co robić ? Ratować się trzeba alkoholem, żenada..
Avatar użytkownika
maniek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez mieszk.wspolnoty » 25 sie 2011, o 14:52

... Szanowni uczestnicy forum, duża dawka emocji i pisanej nieprawdy o jakości stołów wskazuje na to ze nigdy Was nie było w Planet Surface. Jeśli chodzi o alkohol - fakt była u mnie Pani, wstępnie odmówiłem ale później będąc w lokalu i widząc reprezentowany poziom wyraziłem zgodę, uważam ze przyjemnie będzie usiąść wieczorem przy czymś mocniejszym od kawy. Lokal jest czynny do 22 nie ma wiec mowy o zakłócaniu ciszy nocnej. Pozdrawiam wszystkich z problemami!
Avatar użytkownika
mieszk.wspolnoty
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Ziutek » 25 sie 2011, o 22:03

Tu chodzi o zasady kolego. Jeśli właściciel zapewnia mieszkańców, że nie będzie alkoholu w kawiarni, a członkowie wspólnoty od tego w dużym stopniu uzależniają zgodę na otwarcie lokalu, to po uzyskaniu tej zgody próba wprowadzenia alkoholu jest wg Ciebie w porządku? Niech może właściciel poczeka trochę, zajmie się promocją kawiarni, a nie od razu robi członkom wspólnoty "koło pióra".
Avatar użytkownika
Ziutek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Sąsiadka Ziutka » 25 sie 2011, o 22:46

Ziutek, ale czy oni robią coś za Twoimi plecami ? Byla u manie Pani o podpis - zgodziłam się - jest to moim zdaniem fair z ich strony. Gorzej by było jakby robili to za naszymi plecami - wtedy bym stanowczo protestowała a tak wydaje mi się że szukasz tylko sensacji. Może spotkajmy się i podyskutujemy na ten temat ?

Małgorzata
Avatar użytkownika
Sąsiadka Ziutka
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez marek » 26 sie 2011, o 13:10

jako mieszkaniec naszego wspanialego osiedla ucieszylem sie ze lokal stara sie o wprowadzenie niskoprocentowego alkoholu, bo powiedzmy sobie szczerze ze mimo wszystko jest tu lekkie zadupie i poza ta smieszna pizzeria nie ma gdzie tu milo spedzic wieczoru:/ nie wiedzialem ze niektórym sprawi to tyle problemu, dla mnie taka inicjatywa jest wyciagnieciem reki w nasza strone bo mysle ze nie jestem jedyna osoba ktora mialaby ochote czasami KULTURALNIE napic sie piwka. Do tej pory myslalem, ze mieszkam w okolicy zamieszkalej przez inteligentnych ludzi na poziomi ale p. Ziutek porownuje nas do obszczymurow i mieszkancow parkowej:P
Avatar użytkownika
marek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez kasia7 » 26 sie 2011, o 17:48

Wiecie wszystko jast cacy jak się nie mieszka nad tą kawiarnią. Ja na szczęście tam nie mieszkam ale i tak nie podpisałam zgody ponieważ:


Niestety nie wszyscy są kulturalni i przy kilku piwkach puszczają niektórym hamulce nie mówie o jakiś burdach wystarczy ozywiona głośna dyskusja.
A przyznacie nie jest to miłe jak ludzie siędzą Ci pod oknami i głośno dyskutują.

A pozatym boję się że z miłej kawiarni może się w niedalekiej przyszłości zrobić głośny pub.
Avatar użytkownika
kasia7
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Ziutek » 26 sie 2011, o 23:55

W którym miejscu ja porównuję członków naszej wspólnoty do obszczymurów? Pan Marek to jakiś polityk, ze tak zgrabnie potrafi wyrwać fragment zdania z kontekstu i odwrócić znaczenie o 180°?Ja uważam po prostu, ze jak ktoś coś obiecuje to powinien dotrzymać słowa. A zresztą najlepiej niech wypowiedzią się mieszkańcy tego budynku gdzie jest kawiarnia. Ich zdanie powinno być decydujące bo to oni będą doświadczać ew. niedogodności. Ja np. nie mógłbym zaakceptować jak ktoś by mi gadał całymi wieczorami pod oknem albo palił fajki tak, ze nie można by przewietrzyć mieszkania.
Avatar użytkownika
Ziutek
 

Re: Kawiarnia na Warszewie

Postprzez Zlotowska96 » 27 sie 2011, o 08:54

Mieszkam w okolicy u mnie nikogo nie było z podpisem, szczerze mówiąc to z tego forum dowiedziałem się ze w ogóle tam cos takiego jest. Wracając do tematu piwa w kawiarni, uważam ze należy być konsekwentnym i jeżeli jako wspólnota podpisaliśmy zgodę na sprzedaż tego trunku w sklepie 100 metrów to blokowanie tego innemu przedsiębiorcy jest porostu nieuczciwe. Kolejna rzecz w lokalu z pizza też jest piwo i nie się nie dzieje mimo z tego co czytam dużo niższego standardu samego lokalu.
Avatar użytkownika
Zlotowska96
 


Powrót do Lokalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron