Historyczne manewry w Policach - 18 września

www.historia.warszewo.pl

Moderatorzy: Dorime, Radek

Historyczne manewry w Policach - 18 września

Postprzez Radek » 17 wrz 2009, o 19:39

Nasi przyjaciele z północnej dzielnicy Gross Stettin ;) zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu historycznym:

"Witajcie,

Pozwalam sobie przesłać do Was informację w oparciu o bazę danych Polickiego Klubu Dyskusyjnego. Chciałbym zainteresować Was inicjatywą, która będzie miała miejsce w najbliższy piątek przy okazji promocji książki Józefa Jagodzińskiego „Bunkry na ruinach. Szkice do historii KL Stutthof – Außenlager Pölitz“.

Wycieczka wojennymi śladami historii Polic rozpocznie się o godz. 17:00 na terenie dawnej filii KL Stutthof w Policach-Mścięcinie przy ul. Ofiar Stutthofu (dojazd autobusami linii 101 i 107 - przystanek "Police - Ofiar Stutthofu NŻ"). W jej trakcie o historii Polic, związanej nie tylko z II wojną światową, opowiadać będzie Jan Matura z Galerii Historycznej Polic. Finał spotkania zaplanowano w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb” przy ul. Spółdzielczej 31 (bunkier). Tu odbędzie się promocja książki z udziałem Lilii Jagodzińskiej-Hamann – córki autora, Elżbiety Grot – kustosz Muzeum Stutthof w Sztutowie i recenzentki książki oraz Pawła Knapa – pracownika OBEP IPN w Szczecinie, pomysłodawcy wydania książki. Wszystko zakończy się ok. godz. 19:00. Ew. powrót do Szczecina możliwy z pobliskiego przystanku linii nr 103.

Wojenne losy Polic z okresu II wojny światowej to interesujący i wciąż niewystarczająco zgłębiony temat. Wydanie tej książki jest krokiem ku poznaniu tej historii. Zachęcam wszystkich miłośników historii Pomorza do zgłębienia wiedzy na ten temat. Podczas godzinnego marszu po Policach będzie czas na dyskusje, zadawanie pytań, snucie rozważań. Oby dopisała pogoda!

Pozdrawiam serdecznie,

Jakub Matura
Pomorze także Zachodnie"
Avatar użytkownika
Radek
Site Admin
 
Posty: 216
Dołączył(a): 21 lut 2005, o 00:15

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron